Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volkswagen vzal motor z Audi SQ7 a dal ho do Touaregu

06.03.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volkswagen rozšíril ponuku modelu Touareg o nový motor. Veľký a výkonný agregát nie je v Touaregoch novinkou, lebo v prvej generácii, aj keď v obmedzenom počte, pracoval W12 s objemom 6 litrov a výkonom 331 kW (450 k), ale ten spaľoval benzín.

  • Tlačiť
  • 0

Nová generácia veľkého SUV dostane vrcholný motor, ktorý inak využíva Audi vo vrcholnej verzii Q7, v SQ7. Je to štvorlitrový osemvalec s elektrickým turbom. Pre potrebu Touaregu však motor dostal trochu priškrtený maximálny výkon.

Aj napriek zníženiu dosahuje masívnych 309 kW (420 k), čo je len o 11 kW (15 k) menej ako má Audi SQ7. Krútiaci moment je pritom s úplne rovnakou najvyššou hodnotou. Zastavil sa na 900 Nm. To znamená, že Touareg s novým agregátom zvládne šprint na stovku v priebehu 4,9 sekundy.

Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. Je jasné, že motor spĺňa emisné normy, ktoré len prídu do platnosti, konkrétne Euro 6d-TEMP. Agregát je najvýkonnejším naftovým motorom, ktorý kedy pod kapotou sériového Volkswagenu bol.

Volkswagen Touareg V8 TDI - výkon je 309 kWZdroj: Volkswagen

Predaj novej verzie Touaregu je naplánovaný na máj tohto roka. Naživo je možné ho vidieť na ženevskom autosalóne, ktorý aktuálne prebieha. Vizuálne sa nelíši od slabších verzií, akurát má na maske chladiča logo V8 a to isté bude aj na veku kufra.

Vyrábať sa bude, ako ostatné verzie modelu, na Slovensku, v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Volkswagen, Volkswagen Touareg

Diskusia (0 reakcií)