Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volvo modernizovalo SUV XC90, nie je to výrazná zmena tvarov

25.02.2019, 14:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Volvo už predalo 320-tisíc kusov ostatnej generácie modelu XC90. Aktuálne sa však SUV dostalo do fázy, kedy prichádza facelift. Tvary sú však stále aktuálne, tak tie dizajnéri nechali takmer všetky na pokoji.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Volvo

Maska chladiča má na bežných verziách vpuklý tvar, pribudli nové zliatinové disky a verzia R-Design má trochu zmenený tvar nárazníka. Stále to však neznamená hmlovky pre plug-in hybrid s označením T8. Ponuku ale obohatí aj nová farba.

Interiér je rovnaký ako doteraz. V XC90 tak môže byť 5,6, alebo 7 sedadiel. Vizuálne tých zmien naozaj veľa nie je. To sa však nedá povedať o zmenách technologických. Tých je viacero a najväčší obdiv si zaslúži systém využitia energie vznikajúci pri brzdení - KERS.

Volvo XC90 - v predaji bude už v májiZdroj: Volvo

Volvo hovorí, že práve KERS dokáže o 15 percent znížiť spotrebu paliva. O bezpečnostných prvkoch sa pri Volve ani baviť netreba, má ich takmer všetky. Práve XC90 je považované za jedno z najbezpečnejších SUV súčasnosti. Výroba vylepšeného modelu začne už v máji tento rok.

Pre XC90 T8 príde aj nová batéria, ktorá ponúkne o 15 percent väčší dojazd na elektrickú energiu.To znamená dojazd na nabitie až 32 kilometrov. Nová verzia systému T8 však nebude obmedzená len na XC90, ale aj na ostatné 90-tkové a 60-tkové modely.

Volvo XC90 - radiaca páka môže byť aj pre iné modely ako T8Zdroj: Volvo

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Volvo

Diskusia (0 reakcií)