Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Bentley Bentayga je možné spraviť drsný off-road

21.05.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Španielska dizajnérska spoločnosť Bengala Automotive Design SRL sa špecializuje na exkluzívne úpravy vozidiel. Vždy vyrobí maximálne 15 kusov z konkrétneho modelu, aby sa tá exkluzivita aj zachovala. Najnovšie sa púšťa do Bentley Bentayga.

  • Tlačiť
  • 1

Už dávnejšie prerobil úpravca Ferrari F12 s výrazným použitím karbónu, alebo Rolls-Royce dostal niekoľko vylepšení. Oproti upravenej Bentayge však obe kreácie blednú závisťou. Prerobenie luxusného SUV vyrábaného v Bratislave nemusí sadnúť každému.

To, že auto stojí na diskoch Dillinger nie je vôbec zaujímavé. Omnoho viac zaujme terénnejšie obutie. Vylepšení pre terén sa dočkal aj podvozok. Svetlá výška vzrástla. Vďaka použitiu karbónových prvkov nebude ani hmotnosť presahovať legálne limity na základný vodičský preukaz.

Výrazne zmenená predná časť má obrovský rám a dve LED rampy kvôli lepšiemu svieteniu v noci. Otázne je, prečo úpravca zakryl pôvodné svetlomety, ktoré už samotné fungovali obstojne. Dôvodom je asi imidž, ktorý má hovoriť, že toto auto bude schopné jazdy aj po konci sveta. Ovšem ak ten nebude spojený s minutím ropných zásob.

Bentley Bentayga Bengala - je to zatiaľ najšialenejšia úprava SUV od BentleyZdroj: Bengala Automotive Design

Terénne modifikácie sú očividné z každej strany, či už to je zadný nárazník, extrémne rozšírenia prahov, alebo spomenuté svetelné rampy. K tomu všetkému sa ešte pridávajú koncovky výfukov ústiace na boku pred zadnými kolesami.

Nakoniec je možno aj dobre, že takto upravených monštier vznikne len 15. Aj to za predpokladu, že o ne bude mať niekto záujem.

Bentley Bentayga Bengala - zadná časť má spevnený nárazníkZdroj: Bengala Automotive Design

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bentley, Bentley Bentayga