Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z bratislavských liniek by mohlo vychádzať Lamborghini

25.04.2014, 15:05 | SITA

Z automobilky Volkswagen bude zrejme o niekoľko rokov schádzať ďalšie luxusné SUV. Nemecký koncern sa totiž údajne rozhodol, že na Slovensku sa bude od roku 2017 vyrábať aj nový model Urus talianskej značky Lamborghini. Informuje o tom portál inautonews.com s odvolaním sa na zdroje nemeckého Automobilwoche. O možnosti, že v Bratislave sa budú produkovať SUV od Lamborghini, informoval TREND už vlani.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Lamborghini, suv, VW

Nové luxusné SUV Lamborghini by pritom malo byť postavené na modifikovanej platforme využívanej pri výrobe Porsche Cayenne budúcej generácie.

Ak by sa tieto informácie z vnútra koncernu Volkswagen potvrdili, z bratislavských výrobných liniek by schádzali až štyri modely automobilov SUV. Popri spomínanom Lamborghini sú to Porsche Cayenne, Volkswagen Tuareg a Audi Q7.

Okrem toho sa v Bratislave budú vyrábať aj karosérie pre superluxusné SUV značky Bentley. Pôvodne sa malo aj toto SUV kompletizovať na Slovensku, po vlne odporu v materskej fabrike Bentley vo Veľkej Británii sa však napokon Volkswagen rozhodol koncovú montáž ponechať v anglickom meste Crewe.

Na novú produkciu sa bratislavská fabrika má podľa inautonews.com pripravovať aj inštaláciou najväčšieho lisu v rámci celého koncernu Volkswagen, ktorý má byť schopný produkovať časti karosérií z ocele a hliníka. Súvisí to so zámerom automobilky zvýšiť vo svojich modeloch SUV využitie spevneného hliníka kvôli zníženiu hmotnosti a zníženiu spotreby paliva.

Segment luxusných SUV pritom v posledných rokoch naberá na zaujímavosti. Zároveň sa v ňom však zvyšuje aj konkurencia. Okrem ohlásených modelov značiek Lamborghini a Bentley, ktoré majú pokryť dopyt od bohatých zákazníkov v Číne, Rusku a Strednom Východe, avizujú vstup do tohto segmentu aj ďalšie automobilky. Napríklad Maserati plánuje uviesť nový model Levante už v budúcom roku, blízko rozhodnutia o vstupe do tohto segmentu má byť aj automobilka Rolls-Royce zo skupiny BMW

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lamborghini, suv, VW

Diskusia (0 reakcií)