Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Lamborghini Aventador vznikol jedinečný model SC18

28.11.2018, 13:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Aká je najmenšia obmedzená séria, ktorú automobilka spraví? Predsa jeden kus. Ukázal to Rolls-Royce Sweptail, ale aktuálne aj Lamborghini s modelom SC18. Ten vychádza technicky z kupé Aventador.

  • Tlačiť
  • 0

Diabolské auto nie je úplne produktom Lamborghini samotného, ale Lamborghini Squadra Corse. To je športové oddelenie automobilky. To znamená, že auto by malo byť určené na okruhy, avšak automobilka sebavedomo dodáva, že je stále schopné legálnej prevádzky po cestách.

Auto vzniklo po požiadavke zákazníka, ktorému sa zrejme zdal štandardný Aventador príliš spútaný a nudný. Ku tvarom pribudli nové aerodynamické prvky. Keďže sa o vývoj postarala sekcia Squadra Corse je jasné, že nie sú len dizajnérskymi výstrelkami.

Inšpirácia na tieto tvary prišla od okruhového špeciálu Huracan GT3 Evo, ale pár prvkov bolo možné vidieť na Super Trofeo EVO. Obrovské zadné krídlo je manuálne nastaviteľné do troch pozícií, ktoré buď zabezpečujú väčší prítlak, alebo hladšie obtekanie vzduchu.

Lamborghini SC18 - každý prvok má svoj dôvodZdroj: Lamborghini

Motor je umiestnený v strede, s tým nič Squadra Corse nerobila. Je to stále atmosférický 6,5-litrový dvanásťvalec. V SC18 dosahuje výkon 574 kW (770 k) a krútiaci moment je 720 Nm. Motor je spojený so sedemstupňovou prevodovkou.

Presné špecifikácie Lamborghini nevypustilo, ale použitie karbónu a iných ľahkých materiálov určite znížilo hmotnosť. To tiež znamená aj slušné dynamické parametre.

Lamborghini SC18 - základ je AventadorZdroj: Lamborghini

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lamborghini, Lamborghini Aventador

Diskusia (0 reakcií)