Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zdvihnuté autá sú in, Kia predstavila nový XCeed. Vyrába ho v Žiline

28.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Najnovšia generácia modelu Ceed od kórejskej automobilky Kia postupne rozširuje portfólio a pridáva do neho nové a nové modely. Po povinnom štandarde, ktorým je hatcbhack a kombi pribudol športovejší kombík ProCeed a teraz sa ponuka ešte zväčší modelom XCeed.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Kia

Na trhu sú autá, ktoré akýmkoľvek spôsobom pripomínajú terénne vozidlá veľmi úspešné, tak nie je prekvapením, že sa výrobcovia púšťajú do ich výroby. Kia XCeed sa zaradí do podobnej časti trhu, v akej pôsobí napríklad Ford Focus Active.

Avšak Kia zvolila úplne iný spôsob ako spraviť takýto automobil. Miesto klasického zvýšenia a použitia plastových lemov spodnej časti karosérie sa automobilka podujala na vytvorenie samostatného modelu, ktorý má s pôvodným hatchbackom spoločné len niektoré prvky.

XCeed je oproti Ceedu o 85 milimetrov dlhší, o 43 milimetrov vyšší a o 25 milimetrov širší. Samotné zväčšenie výšky sa pretavilo aj do zväčšenia svetlej výšky, ktorá vzrástla o 42 milimetrov. Kia prehlásila, že XCeed bude pohodlnejší ako Ceed, lebo predná náprava má o 7 percent mäkšie nastavenie a zadná o 4 percentá.

Kia XCeed - zadné sedadlá sú rozdelené na tri častiZdroj: Kia

Zväčšenie nastalo aj v batožinovom priestore. XCeed má o 31 litrov väčší objem, čiže celkovo, pri päťmiestnom usporiadaní, má 426 litrov. Po sklopení sedadiel rozdelených v pomere 40:20:40 vznikne priestor s objemom až 1 378 litrov. Prístrojová doska pochádza z Ceedu, môže mať aj príplatkový digitálny displej s uhlopriečkou 12,3 palca pred vodičom miesto ručičkových ukazovateľov.

V ponuke agregátov bude figurovať rovnaká škála ako v hatchbacku, XCeed ponúkne litrový trojvalec a 1,4-litrový štvorvalec s prepĺňaním. Avšak vrcholom ponuky bude 1,6-litrový turbomotor s výkonom 150 kW (204 k). Naftové motory bude zastupovať 1,6-litrový agregát s názvom Smartstream. Začiatkom budúceho roka Kia pridá do ponuky mild hybrid a plug-in hybrid.

Verzie bez hybridu budú v ponuke už od tretej štvrtiny tohto roka.

Kia XCeed - prístrojová doska je priamo z CeeduZdroj: Kia

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Kia