Mladým „ajťákom“ najviac reže Eset

Študentov IT lákajú rovnaké firmy ako tých, čo sa orientujú na biznis smery

30.01.2014 / Marek Legéň

Vysokoškoláci so zameraním na IT odbory by najradšej pracovali pre slovenskú softvérovú firmu Eset. Druhým najžiadanejším zamestnávateľom je pre nich nadnárodný gigant Google a tretím Tatra banka. Vyplynulo to z januárového prieskumu nezávislého občianskeho združenia Manageria.

Do sondy sa zapojilo vyše 500 študentov, viac ako dve tretiny z nich pochádzali z prostredia bratislavských technických fakúlt. Do výsledného poradia najžiadanejších firiem rebríčka TOP 15 firiem významne prehovorili aj hlasy poslucháčov z Košíc, Žiliny a Brna.

Na firmách Eset, Google a Tatra banka sa študentom páči, že sú to úspešné, moderné a inovatívne spoločnosti. „Technologický víťaz Eset naviac láka ako najúspešnejší slovenský podnikateľský príbeh, ktorý na Slovensku ponúka špičkové miesta vo vývoji softvéru,“ hovorí člen správnej rady Managerie Radoslav Tausinger.

Preferencie „ajťákov“ sa podľa prieskumu v podstate zhodujú s túžbami mladých ľudí, ktorí študujú biznis smery. Keď sa ich Manageria vlani na jeseň pýtala na vysnívaný džob, v prvej trojke sa umiestnili rovnaké firmy. S drobným rozdielom -  jednotkou bol Google a dvojkou Eset. V oboch rebríčkoch sa objavili aj Volkswagen, Accenture či Martinus.sk.

Zo slovenských firiem okrem Esetu a kníhkupectva Martinus.sk bodovali medzi IT študentmi tiež Sygic a Websupport. Spomedzi celosvetovo známych mien si priazeň mladých „ajťákov a ajťáčiek“ získali aj Apple, Amazon, Samsung, Electronic Arts, AT&T, Orange či Facebook.

Manageria organizuje na jar, podobne ako vlani v novembri pre biznis študentov, nočné kariérne podujatie Night of chances, tentokrát zamerané na IT oblasť. Študenti sa na akcii môžu porozprávať so šéfmi najžiadanejších firiem počas diskusií alebo workshopov. Cieľom Managerie je rozvíjať zručnosti a hodnoty mladých ľudí, aby z nich vyrástli slušní a schopní lídri pre Slovensko.

Najžiadanejší zamestnávatelia v IT

Súvisiace Situácie

Súvisiace Pomôcky

© 2014 News and Media Holding