Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

5 tipov ako si vybrať najlepšiu hypotéku

18.06.2019, 00:05 | PR

Inzercia | Výber hypotéky je rozhodnutie, ktoré musíte dôkladne zvážiť. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ktoré vám pomôžu získať najlepší hypoúver.

  • Tlačiť

1.    Urobte si porovnanie hypoték
Najdôležitejší krok je zorientovať sa na trhu. Urobte si porovnanie hypoték a za pár sekúnd zistíte, ktorá banka vám ponúkne najnižší úrok a nezaťaží vás poplatkami.

2.    Výhodný úrok si zafixujte
Odborníci sa zhodnú na jednom – nízky úrok si zafixujte na čo najdlhšie obdobie. Úrokové sadzby sa aktuálne pohybujú okolo 1% - 2%. V budúcnosti je však predpoklad ich prudkého nárastu. Ak vám banka ponúkla hypotéku s nízkym úrokom, dohodnite si fixáciu úroku aspoň na 5 rokov.

3.    Pozor na dodatočné poplatky
Väčšina bánk už upustila od poplatkov za poskytnutie hypotéky. Vysoké poplatky však banky premietli do predčasného splatenia. Informujte sa, aké sú podmienky predčasného splatenia hypotéky a či vám bude mimoriadna splátka hypotéky dodatočne spoplatnená.

4.    Upravte si výšku mesačnej splátky
Odborníci hovoria, že 50% platu by malo ísť na výdavky a aspoň 20% na úspory. Myslite na to pri rozhodovaní sa o výške vašej mesačnej splátky. Splátka hypotéky by nemala tvoriť polovicu vášho zárobku. V takom prípade si radšej predĺžte dobu splácania. Keď sa vám podarí popri hypotéke aj sporiť, vyberte si najvýhodnejšie sporenie online.

5.    Dohodnite si stretnutie s odborníkom
O stretnutie s odborníkom môžete požiadať aj cez internet. Online hypotéka je formulár, do ktorého napíšete svoje požiadavky a následne vás kontaktuje odborník na hypotéky a poradí vám najlepšiu hypotéku pre váš rozpočet.

  • Tlačiť

Tagy PR články