Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner hľadal dôverníka, Tóthova výpoveď nie je pre verejnosť

09.09.2019, 18:26 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Vypočúvanie Mariana Kočnera zabralo súdu celý deň. Doobeda mal takmer trojhodinový monológ, v ktorom obšírne prerozprával celý príbeh okolo boja o Markízu. Poobede odpovedal na otázky jednotlivých strán, pojednávanie bude pokračovať v utorok.

  • Tlačiť
  • 5

Zvuk cvakajúcich zrkadiel fotoaparátov pripomínal stlmenú guľometnú paľbu. Na okamih, keď sa M. Kočner, podnikateľ z mafiánskych zoznamov, po prvý raz objaví v pojednávacej miestnosti, čakali desiatky novinárov.

V pondelok ráno v priestoroch Ústavu na výkon väzby v Bratislave, ktorý je spojený s budovou Justičného paláca, pokračovalo pojednávanie v prípade údajného falšovania zmeniek v hodnote takmer 70 miliónov eur.

Neprehliadnite

Obžalovaný je bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko a M. Kočner, ktorý je obvinený aj v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa prokurátora mali v spolupráci s ďalšími ľuďmi sfalšovať zmenky, na základe ktorých chceli od televízie Markíza získať desiatky miliónov eur.

Zbytočný cirkus

M. Kočner prišiel na pojednávanie v celkom dobrej forme. Čerstvo ostrihaný, v čiernom saku a modrej košeli pôsobil odhodlane. Jediné, čo naznačovalo, že nie je v úplnej pohode, boli unavené oči. P. Rusko požiadal, aby sa najbližšie dva pojednávacie dni odohrali v jeho neprítomnosti.

Aj keď sa pojednávanie konalo v prísne zabezpečenom priestore, na M. Kočnera dávali pozor len policajti zo Zboru väzenskej a justičnej stráže v bielych košeliach. Kukláči so zbraňami, ktorí sa zvyknú v pojednávacej miestnosti zdržiavať počas procesov s mafiánmi, chýbali.

Pri prevoze M. Kočnera do Bratislavy sa pritom robili veľké manévre, v 13-člennej kolóne sedel M. Kočner v obrnenom vozidle, okrem toho ho po celý čas sprevádzal aj vrtuľník. Sám obžalovaný označil tieto opatrenia za zbytočné, jeho obhajcovia hovorili o demonštrácii moci štátnych orgánov aj o porušovaní prezumpcie

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Marian Kočner, proces, zmenky