Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Danko odmieta, že by sa poznal so Zsuzsovou či s Kočnerom

15.08.2019, 13:51 | TASR

Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko odmieta, že by sa poznal s Alenou Zsuzsovou, ktorá ja obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka aj z účasti na príprave ďalších vrážd.

  • Tlačiť
  • 3

"Petra Tótha a ani pani Alenu Zsuzovú som nikdy v živote nevidel. S Marianom Kočnerom som sa videl jediný raz v živote, a to približne v roku 2014, tak ako aj s Borisom Kollárom, keď obaja prejavovali záujem o politiku. Oboch som odmietol, tak ako aj ich ponúkanú pomoc," uviedol v reakcii Danko.

Rovnako si podľa svojich slov nie je vedomý toho, že by dotyčnej 1. januára 2018 posielal SMS správu. "Počas Silvestra dostávam množstvo správ na moje 20 rokov verejne známe číslo a každému sa snažím odpovedať. Tento rok som taktiež dostal tisíce SMS a každému som sa pokúsil poďakovať," skonštatoval. Odmieta tiež, že by mu Tóth či M Kočner dodávali podklady do televíznych diskusií.

Neprehliadnite

Denník N vo štvrtok informoval o prepisoch správ medzi M Kočnerom a A. Zsuzsovou. Obidvaja figurujú v prípade Kuciakovej vraždy. Z nich má vyplývať, že A. Zsuzsová si so šéfom parlamentu písala a pýtala sa ho na zákulisné informácie. Spomína sa v nich aj to, že mu mal M. Kočner poslať podklady do televíznej diskusie, ktoré pripravoval Peter Tóth. Ten v prípade Kuciakovej vraždy vystupuje ako svedok. O tom, že sa A Zsuzsová kontaktovala so šéfom parlamentu, mal vypovedať aj ďalší z obvinených Zoltán Andruskó.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Danko, Kočner, Kuciak