Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

A dosť. Stačilo

Názor | Ide im o všetko. Roky rozkrádania sa končia. Nie z vôle politikov, ktorí sa držia v tejto chvíli už len slamky.

09.03.2018, 19:00 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 22

Vyrábajú konšpiračné teórie, ktorým nemôže veriť nikto, kto má čo i len priemerné IQ. Už nemajú nič iné v rukách, len strašenie dlažobnými kockami. Boja sa.

Čo bolo na začiatku

Pozrime sa však na to, kedy toto začalo. Pamätáte sa na meno smeráckeho poslanca Bohumila Hanzela? Bol to zakladateľ Smeru. Otvorene hovoril o tom, ako mal Smer získať peniaze na volebnú kampaň. Tvrdil, že videl zmluvu medzi predsedom strany Robertom Ficom a piatimi podnikateľmi, ktorí mali za peniaze získať po voľbách miesta na lukratívnych štátnych postoch.

Po tom, ako prehovoril o podozrivých finančných operáciách vo svojej strane a jej napojení na silných podnikateľov, sa mu niekto začal vyhrážať.

„Bohuš, aspoň drž hubu, všetci tvoji známi vieme, že keby si nebol v Smere, dnes máš veľké guľové. Tak sa nenadrapuj, lebo dopadneš ako tvoj kamarát eisenboňák. Ten sa už vezie dolu vodou.“ Nebola to jediná vyhrážka.

Neprehliadnite

Po tom, čo 25. mája 2010 podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie, povedal, že sa bojí o svoj život a aj o svoju rodinu. Napriek tomu, že sa cítil v ohrození, nepožiadal políciu o ochranu. A viete prečo? Sám povedal, že nedôveruje ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

„Nepožiadam, a to z jasného dôvodu. O R. Kaliňákovi si nemyslím nič dobré, pretože viem, z akého prostredia pochádza. Keď ho vidím na billboardoch s heslom ‚Chránime vlasť‘, je mi z toho zle,“ vyjadril sa vtedy B. Hanzel.

Potom odišiel zo Slovenska. Na švédskej ambasáde by však mala byť obálka s informáciami o pozadí financovania Smeru. Prečo naša polícia a prokuratúra nepracovala s týmito informáciami?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 22

Tagy Jednou ranou, Názory, Robert Kaliňák