Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hlina kritizuje stožiar. Kancelária Národnej rady sa bráni

22.08.2019, 16:09 | TASR | Ronald Ižip

Poslanec Alojz Hlina kritizuje stavbu stožiara pred parlamentom, Kancelária Národnej rady hodnotí jeho výstavbu ako plánovanú a profesionálnu.

  • Tlačiť
  • 2

„Aká krajina, taký stožiar“ tvrdí vo svojom príspevku na Facebooku šéf KDH a poslanec Alojz Hlina. „Vlajkový stožiar pred národnou radou nie je vlajkový stožiar. Je to adaptovaný energo stožiar. Stožiar, aké jedna slovenská firma vyrába v desiatkach kusov pre potreby energetického a telekomunikačného priemyslu,“ pokračuje A. Hlina.

Poslanec si myslí, že stožiare by mali byť umelecké diela a verí, že raz bude pred parlamentom stáť kvalitný stožiar. Kancelária národnej rady sa však bráni, keď hovorí, že „ Konštrukčne je stožiar unikátom na vysokej technickej úrovni, na jeho technickom návrhu sa spolupracovalo s kolegami z maďarského parlamentu“.

Neprehliadnite

Kancelária Národnej rady vo svojom vyhlásení taktiež uvádza, že ju teší záujem pána Hlinu o stožiar, ako aj jeho konštatovanie, že „obdobné vlajkové stožiare sú pred parlamentmi aj v iných krajinách. A teda Kancelária NR SR touto inštaláciou štátnej vlajky SR iba naplnila celosvetový štandard, ktorý u nás doteraz chýbal.“

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Alojz Hlina, Národná rada SR