Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Advokát Mišík bol zvolený za člena Súdnej rady

01.02.2018, 19:45 | SITA

Poslanci Národnej rady SR dnes zvolili člena Súdnej rady SR. Jediný kandidát - advokát Michal Mišík, ktorého navrhol poslanec NR SR Róbert Madej (Smer-SD), získal v tajnom hlasovaní potrebnú nadpolovičnú väčšinu hlasov poslancov. Z hlasujúcich 130 poslancov mu dalo hlas 66 zákonodarcov.

  • Tlačiť
  • 0

Parlament zvolil nového člena, keďže členke Súdnej rady Slovenskej republiky Alene Šiškovej uplynulo funkčné obdobie 28. júna 2017.

Vzhľadom na skutočnosť, že NR SR na 23. schôdzi 12. decembra 2017 nezvolila člena Súdnej rady Slovenskej republiky, bolo potrebné vykonať novú voľbu. Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) opätovne vyzval oprávnené subjekty, aby návrhy kandidátov na člena súdnej rady podávali ústavnoprávnemu výboru do 19. januára 2018. Ústavnoprávny výbor na svojom zasadnutí konštatoval, že M. Mišík spĺňa ustanovené podmienky.

Opozičný poslanec Ondrej Dostál (SaS) vo štvrtok navrhoval, aby voľbu odložili na ďalšiu schôdzu. Advokát M. Mišík podľa neho nie je vhodným kandidátom na člena Súdnej rady SR.

„Škandalizácia Kisku, prepojenie na Bašternáka a komunálny biznis v Bratislave. Aj to sú aktivity, ktoré sú za dosiaľ nie veľmi známym advokátom Michalom Mišíkom, ktorého navrhuje Smer-SD ako kandidáta na člena súdnej rady," vyhlásil O. Dostál.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Súdna rada

Súvisiace články

Zachráni nás tlačenie peňazí?

Zachráni nás tlačenie peňazí?

Európska centrálna banka na septembrovom zasadnutí obnovila kvantitatívne uvoľňovanie a zaviedla hlbšie negatívne sadzby. Úspech tejto politiky je otázny

Ivan Šramko: Samotná menová politika ekonomiku dlhodobo nezlepší

Armáda mŕtvych útočí

Fed znížil úrokové sadzby už druhýkrát v roku. Nebolo to jednoznačné

Autobusy a vlaky sú stále viac cudzie. Slováci najviac cestujú autom

Diskusia (0 reakcií)