Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aerolíniám Niki pomáha lietadlo z Bratislavy

02.06.2017, 12:50 | Ján Blažej

Na trupe a výškovom kormidle s veľkým logom rakúskej dovolenkárskej spoločnosti Niki odletel v prvý júnový deň do Norimbergu 167-miestny Boeing 737 slovenskej leteckej spoločnosti Go2Sky. Ako pre Trend.sk povedal spolumajiteľ a riaditeľ Go2Sky Daniel Ferjanček, lietadlo aj s tromi posádkami, ktoré sa budú striedať, prenajali spoločnosti Niki a už začalo lietať z Norimbergu a Mníchova na Malorku, každý deň tri spiatočné lety. Pre spoločnosť Niki bude bratislavský dopravca lietať do začiatku novembra a prepraví 150 tisíc turistov.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Go2Sky, niki

Spoločnosť Niki sa na prenájom z Bratislavy a ďalšieho lietadla z Lotyšska rozhodla preto, že je v zložitom štádiu prebudovávania firmy a na všetky objednávky nemá dosť vlastných lietadiel.

Vznikla v roku 2003 a roku 2011 sa stala dcérou veľkého nemeckého dopravcu Air Berlin. Ten sa však koncom vlaňajška rozhodol predať 49 percentný podiel v Niki svojmu minoritnému vlastníkovi Etihad Airways z Abú Zabí, aby si aspoň čiastočne pomohol z dlhov.

Neprehliadnite

Vzápätí sa v Niki sa začali zmeny: najprv sa zrušili lowcostové lety z Viedne do dôležitých európskych miest, zredukovali sa tohoročné letné chartery z Viedne a začína sa lietať aj Nemecka a Švajčiarska a pripravuje sa fúzia Nikiho s nemeckým charterovým dopravcom TUI fly Deutschland.

Viacerí rakúski dovolenkári sa čudujú, prečo nastupujú vo Viedni do lietadla s nápismi Air Berlin, keď by mali letieť s Niki, ale ide kvôli unifikácii flotily sa medzi obomi firmami delia a zamieňajú lietadlá. Navyše ešte sa nedostali do lakovne.

V tejto situácii hľadal Niki riešenie aj v Bratislave si na hlavnú letnú sezónu doplnil flotilu prenájmom boeingu od Go2Sky, lebo tá je jedným z dvoch slovenských dopravcov, špecializovaných na prenájom lietadiel aj s posádkami spoločnostiam, ktorí to potrebujú.

Jedno lietadlo lieta pre Fly Egypt s nemeckými a talianskymi dovolenkármi do Šarm-aš-Šajchu, tretie z talianskeho Bergama pre Mistral Air, ktorý patrí talianskej pošte. Štvrté zostalo v Bratislave a lieta pre Travel Service Slovakia,

Za ostatných dvanásť mesiacov odviezli lietadlá Go2Sky 658 tisíc pasažierov.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Go2Sky, niki