Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Air France nevie, kedy bude normálne lietať. Piloti začali štrajkovať bez limitov

23.09.2014, 10:25 | SITA

Odborové združenie pilotov francúzskej leteckej spoločnosť Air France v pondelok odmietlo ponuku od vedenia aerolínií a oznámilo pokračovanie už deviaty deň trvajúceho štrajku, štrajk už nemá časové obmedzenie a trvať až do odvolania.

  • Tlačiť
  • 0

Piloti ponuku manažmentu odmietli napriek tomu, že jej súčasťou bolo pozastavenie plánovaných investícií do nízkonákladovej dcérskej spoločnosti Transavia. Piloti to označili za "dymovú clonu" skutočných plánov vedenia.

Jeden manažérov aerolínií - Alexandre de Juniac varoval pred "katastrofickými dopadmi" protestnej akcie. Výkonný šéf zároveň označil podporu nízkonákladového sektora "nie za voľbu, ale za povinnosť", cituje ho portál britskej stanice BBC.

Štrajk pilotov Air France sa začal v pondelok minulý týždeň na protest proti úsporným opatreniam. Pilotom sa nepáči ani rozhodnutie výrazne navýšiť prostriedky pre nízkonákladové dcérske spoločnosti ako je Transavia.

Finančné straty sa za deň štrajku odhadujú až na 15 miliónov eur a do 26. septembra by mohli dosiahnuť celkovú sumu 180 miliónov eur. Air France v pondelok vypravila iba 41 percent svojich letov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Air France, štrajk

Diskusia (0 reakcií)