Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aj gigant má problémy, Microsoft prepustí takmer tri tisícky zamestnancov

29.07.2016, 10:30 | ČTK

Softvérový gigant Microsoft prepustí ďalších 2850 zamestnancov, čo je zhruba 2,5 percenta celkovej pracovnej sily firmy. Prepúšťanie sa dotkne hlavne problémových aktivít v oblasti smartfónov, uviedla v piatok hovorkyňa spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 0

V máji Microsoft oznámil, že v divízii smartfónov zruší 1850 pracovných miest, prevažne vo Fínsku. Tentoraz firma nespresnila, ktorých geografických oblastí sa prepustenie dotkne. Iba uviedla, že sa bude týkať výroby telefónov a ich predaja.

Microsoft v roku 2014 kúpil výrobu mobilných telefónov fínskej firmy Nokia za zhruba 7,2 miliardy dolárov v snahe napadnúť vedúce postavenie firiem Apple a Samsung Electronics. Vlani v lete potom oznámil, že v divízii výroby telefónov zruší 7800 pracovných miest a odpíše majetok v hodnote okolo 7,6 miliardy dolárov. Ďalšie prepúšťanie potom firma oznámila v tomto roku.

Microsoft mal na konci júna približne 114-tisíc zamestnancov. Firma na začiatku tohto mesiaca uviedla, že jej príjmy za minulý fiškálny rok klesli o deväť percent. Čistý zisk sa však za rok do konca júna zvýšil o 38 percent vďaka obmedzeniu neziskových operácií, ako výroby telefónov, napísali agentúry AP a Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Microsoft, prepúšťanie, telefóny

Diskusia (0 reakcií)