Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ak by hrozili dohody s ĽSNS, je v hre aj verejná voľba ústavných sudcov, tvrdí Bugár

24.02.2019, 14:40 | TASR

Most-Híd nemá problém s tajnou voľbou kandidátov na ústavných sudcov, pokiaľ sa nájde dohoda na menách. Pokiaľ sa však dohoda nenájde a bude hroziť, že by za jeho chrbtom prešli kandidáti s pomocou ĽSNS, bude uvažovať opäť o verejnej voľbe.

  • Tlačiť
  • 3

Povedal to predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár v diskusii v televízii TA3 V politike. Tento postup zvolil Most-Híd aj pri prvej voľbe. „Dúfam, že sa dohodneme,“ vyhlásil B. Bugár.

Neprehliadnite

Predseda Mosta-Híd sa dotkol aj sporu medzi prezidentom Andrejom Kiskom a predsedom vládneho Smeru-SD Robertom Ficom. Zopakoval, že ho nebaví vysvetľovať a urovnávať ich spory. Potvrdil, že v otázke voľby kandidátov na ústavných sudcov, kde mal Fico záujem o post predsedu súdu, hovoril s A. Kiskom. Obsah rozhovorov však odmieta zverejniť, je proti vynášaniu informácií z rozhovorov medzi štyrmi očami.

V diskusii sa dotkli aj zmien po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Most-Híd podľa B. Bugára pomohol k zmene. „Česť ľuďom na námestiach, ale bez nás by sa zmeny vo vláde neurobili,“ povedal B. Bugár. Ocenil pokroky vo vyšetrovaní a verí, že budú potrestaní páchatelia a objednávateľ.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Béla Bugár, Ústavný súd