Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ak vyhrám, vzdám sa prezidentskej imunity, sľúbil Šefčovič

19.03.2019, 17:18

Maroš Šefčovič oznámil, že sa v prípade zvolenia za prezidenta zriekne svojej prezidentskej imunity. „Všetci musíme byť v rovnakom postavení,“ povedal na tlačovej konferencii

  • Tlačiť
  • 17

Ak na to bude treba zmeniť zákon, bude M. Šefčovič tlačiť na vládu a parlament, aby to urobili. Politici podľa neho nemôžu byť chránený druh. Chce urobiť maximum pre zvýšenie dôvery ľudí v politikov a štát. „A to preto, že si uvedomujem, aká je nízka dôvera ľudí v štát a politikov,"“ poznamenal M. Šefčovič.

Neprehliadnite

Hovorí tiež nie nenávisti, ktorá sa šíri v spoločnosti. Opakuje, že chce zabezpečiť celospoločenský zmier. M. Šefčovič je tiež podľa vlastných slov pripravený urobiť všetko pre to, aby Slovensko bolo silné v Európe. Zároveň chce korektne a konštruktívne rokovať s predstaviteľmi médií o tom, ako vytvoriť pozitívnejšiu a pokojnejšiu atmosféru v spoločnosti.

Sľubuje tiež sociálny program, pomoc seniorom a mladým rodinám či pomoc agrosektoru. „Ponúkam odbornosť, skúsenosti, kontakty a čistý osobný štít,“ vyhlásil.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy Maroš Šefčovič, prezidentské voľby 2019