Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Akcie na celom svete strácajú na hodnote. Zlato láme niekoľkoročné rekordy

26.02.2020, 15:13 | TASR

Svetové akciové trhy pokračujú v páde už piaty deň po sebe. Naopak, ceny zlata rastú späť smerom k svojim 7-ročným maximám. Dôvodom sú obavy z pandémie koronavírusu. Trhy aktuálne počítajú s tým, že centrálne banky sa budú snažiť zmierniť ekonomické dôsledky epidémie uvoľnením menovej politiky.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa hlavného stratéga banky Lombard Odier Salmana Ahmeda Čína sa snaží zabrániť šíreniu nákazy obmedzením ekonomickej aktivity a trhy sa boja, že podobne to bude aj v ďalších krajinách.

Tieto obavy z rozsiahlych ekonomických škôd, dokonca recesie, stiahli globálny akciový index MSCI ACWI na 2,5-ročné minimum. Len tento týždeň jeho hodnota klesla takmer o 3 bilióny dolárov (2,77 bilióna eur).

Neprehliadnite

Index ázijských akcií bez Japonska v stredu klesol o jedno percento, tokijská burza oslabila o 0,8 percenta. Paneurópsky index STOXX Europe 600 sa nachádzal so stratou 0,35 percenta na 403,18 bodu a index blue-chipov z eurozóny EuroStoxx 50 bol v mínuse 0,10 percenta. Kľúčový nemecký index Dax strácal 0,3 percenta, hlavný francúzsky index CAC 40 klesol o 0,10 percenta.

Wall Street v utorok pokračovala v prudkom oslabovaní. Hlavný index burzy Dow Jones Industrial Average stratil takmer 880 bodov alebo 3,38 percenta a uzavrel na 27.081,36 bodu. Dow Jones za uplynulé dva obchodné dni padol o 6,59 percenta a dostal sa na úrovne z konca októbra.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy akcie, burzy, koronavírus

Diskusia (0 reakcií)