Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

22-ročný mladík učí autá vidieť. Z jeho firmy môže byť miliardový „jednorožec“

07.08.2019, 10:00 | Tomáš Zemko | © 2019 News and Media Holding

Už na škole si so svojím kamarátom Alexandr Wang zapisoval nápady, ktoré by chcel v dospelosti zrealizovať. Keď bol na strednej, začal programovať. To mu išlo tak, že už vtedy dostával pracovné ponuky. Onedlho ale založil startup, ktorý pomáha nielen autonómnym vozidlám rozoznávať okolie. Hodnota jeho firmy by mohla dosiahnuť miliardu dolárov.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

startup

Tisícky ľudí sedia za počítačom a pozerajú si obrázky, na ktorých identifikujú, čo vidia. Buď vidia kamión alebo iba obyčajný stojan na bicykle. Keď to, čo vidia, rozoznajú a zanalyzujú, nahodia informácie do softvéru. Softvér s takýmito informáciami by sa mal už následne naučiť samostatne rozoznávať objekty, ktoré uvidí. Ten sa nasadí následne do auta a môže sa jazdiť. Už ale bez vodiča.

Neprehliadnite

Približne takto funguje nový startup s názvom Scale, ktorý pred tromi rokmi založil a dodnes vedie 22-ročný Alexandr Wang a o ktorom píše časopis Bloomberg Businessweek. Jej hodnota by mohla dosiahnuť miliardu amerických dolárov, čo by z nej spravilo startupového jednorožca. Tak sa nazývajú startupy, ktorých hodnota prekročí jednu miliardu, čo má charakterizovať jej jedinečnosť.

Nepostrádateľní ľudia

Prednedávnom, keď do jeho firmy investovala 100 miliónov dolárov spoločnosť Index Ventures, jej šéf zavtipkoval: „po podpise zmluvy sme išli na večeru, kde som objednal fľašu vína, aby sme to oslávili. Hneď na to som sa ho opýtal, či neporušujem zákon,“ vraví Mike Volpi narážajúc na A. Wangov nízky vek.

V súčasnosti zamestnáva v San Franciscu približne

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy startup