Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Marian Kotleba strašil ľudí v Detve „cigánmi“ a „úchylákmi“

Reportáž | Stoličky v „kulturáku“ v Detve boli vo štvrtok večer plné takmer do posledného miesta. Približne 200 ľudí, prevažne staršie ženy a partie 40-ročných chlapov, sa prišli pozrieť na predvolebný míting ĽSNS Mariana Kotlebu. Ospalé mestečko, kde žije 14-tisíc obyvateľov, je vzdialené 25 kilometrov od Zvolena. Pre kotlebovcov má ideálne podmienky.

02.03.2019, 12:00 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 23

Pred troma rokmi v parlamentných voľbách kotlebovci skončili v Detve tretí so ziskom 10,8 percenta hlasov, len o necelý percentný bod za SNS. Prvenstvo si vtedy uhájil Smer-SD, ktorý oslovil 37,3 percenta Detvanov. To si kotlebovci dobre uvedomujú, preto na vládnu stranu „kydali“ zo všetkých strán. V posledných voľbách župana už M. Kotleba taký úspešný nebol - v Detve dostal 25 percent hlasov, kým jeho súper Ján Lunter 51 percent.

Detva bola tento týždeň pre M. Kotlebu a jeho partiu tvorenú Milanom Mazurekom, Milanom Uhríkom a Martinom Beluským len jednou z mnohých zastávok. V rámci predvolebných mítingoch na prezidenta a eurovoľby navštívili Martin, Krompachy, Rimavskú Sobotu a v piatok mali v pláne zamieriť do Kežmarku.

Všetko sú to menšie a naoko nepodstatné mestá, ktoré spadajú do vzorca pre ideálne teritórium. Okolo Detvy pritom nenájdete ani jeden bilbord kotlebovcov. Na bilbordoch v meste a okolí ich rozložil predovšetkým kandidát Smeru-SD Maroš Šefčovič, ale zopár ich majú aj Zuzana Čaputová a Milan Krajniak. Ten za obchodom Lidl umiestnil svoje bilbordy len 20 metrov od seba. Pre istotu.

Neprehliadnite

„Ja si cením, že prišiel a našiel si čas. Budem asi voliť Čaputovú, ale chcela som ho počuť. To, čo sa deje v politike, je svinstvo,“ vraví pred mítingom asi 50-ročná žena. Na míting prišla s kamarátkou, ktorá drží v ruke koláč. Tá tvrdí, že čo má chudák M. Kotleba robiť, keď s ním nechce nik hlasovať? Obraz martýrov je to, čo prinášajú kotlebovci do Detvy.

Predvolebné bilbordy Milana Krajniaka v DetveZdroj: Jozef Tvardzík

Tajní policajti v kulturáku

Pre miestnych je tento míting akási spoločenská udalosť, na ktorej

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 23

Tagy ĽSNS, Marian Kotleba

Súvisiace články

Učiteľ dejepisu Smatana: Podpora Kotlebu u mladých je gestom odporu

Učiteľ dejepisu Smatana: Podpora Kotlebu u mladých je gestom odporu Rozhovor

Juraj Smatana tvrdí, že za podporou strany Mariana Kotlebu u mladých ľudí je čiastočne aj to, že sme ponechali výchovu mladých generácií v rukách podfinancovaných, frustrovaných a spoločensky neuznaných učiteľov 26

Ako na Slovensku vyrastá Hitlerjugend

Napätie na FIITke vyvrcholilo. Začal sa štrajk, študenti zvažujú odchod

Matovič protestoval pred úradom vlády. Demonštratívne zapálil 5-tisíc sviečok

Profesionálna koučka: Problémom sú často šéfovia, nie zamestnanci