Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako legálne predražiť vyberanie mýta

15.10.2008 | Gabriel Beer

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

17.10.2008 | MartinZ

Pri takýchto článkom ma napadá iba jedna jediná otázka - budú raz nahradené nenažrané prasiatka aspoň prasiatkami, ktorým pôjde naozaj trošku aj o to, za čo sú zaplatení a čo majú robiť?

17.10.2008 | smutik

Zo siroka a v skratke: boh ci priroda (to necham na vas) nas geneticky vybavili tak aby sa kazdy jedinec snazil o prezitie a zachovanie rodu. Tym prirodzene vznika konkurencny boj. V ramci konkurencneho boja su vsetky prostriedky (bez ohladu na zakony alebo moralku) dovolene (to si mysli napr. vacsina slovenskej spolocnosti a podla toho aj kona). Takze ocakavat degradaciu nenazranych prasiat na prasiatka je myslim v nasich podmienkach predcasne. Podobna situacia je aj v "civilizovanejsich" zapadnych krajinach, kde metody zravych prasiat su ovela sofistikovanejsie (respektuju aspon zakony), no napriek tomu existuju. Priamym vysledkom ich konania je sucasna financna kriza.

17.10.2008 | MDR2

Český mýtný systém v roce 2009: -0,55 mld. Kč
http://www.autorevu...
....
systém elektronického mýtného má smysl pouze pokud je pro stát jasně rentabilní. U nás je ale nerentabilní a pokud je jeho bilance alespoň pozitivní, tak velmi pochybně. Pojďme se ale podívat, s jakou bilancí hospodaří podobné systémy jinde ve světě:
- ve Švýcarsku činí náklady na provoz 6 procent z výnosu systému.
- v Rakousku činí náklady na provoz 12 procent z výnosu systému.
- ve Slovinsku, které je kvůli chabému dálničnímu provozu považováno za extrémní případ problematické rentability, činí náklady na provoz 55 procent z výnosu systému.
- v Česku budou příští rok činit náklady na provoz pěkných 114 procent z výnosu systému.
....