Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako podnikala Alena, ktorá si mala objednať vraždu Jána a Martiny

01.10.2018, 12:45 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

TREND.sk sa pozrel na podnikateľské aktivity Aleny Zs. z Komárna, ktorú poslal v nedeľu Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby. Podľa medializovaných informácií prekladala do taliančiny, jej služby mal využívať aj kontroverzný podnikateľ Marián Kočner.

  • Tlačiť
  • 16

Oficiálne s podnikaním skončila pred dekádou. Odvtedy Alena Zs. nefiguruje v žiadnych firmách a skončila aj so svojou živnosťou.

Jediná žena zatiaľ obvinená v súvislosti s úkladnou vraždou figurovala podľa obchodného registra pred rokmi v troch firmách, z nich funguje v súčasnosti už len jedna. Eseročka Ergo Kit vykazuje podľa posledných dostupných závierok zo začiatku desaťročia nízku aktivitu aj majetok. V súčasnosti si nevedie najlepšie, aktuálne dlhuje na daniach Finančnej správe cez 200-tisíc eur. Alena Zs. sa z firmy stiahla ešte v roku 2007 a firmu prevzal občan Maďarska maďarskej národnosti.

Ostatné dve zanikli už pred rokmi, Alena Zs. v nich bola buď spoluvlastníčka, alebo konateľka. Ako sa im darilo, sa z účtovných výkazov zistiť nedá, pretože firmy buď zanikli pred povinnosťou zverejňovať finančné výsledky, alebo výkazy napriek povinnosti úradom nedodali.

Neprehliadnite

Zároveň vo všetkých troch spoločnostiach boli jej biznis partnermi občania Talianska, pričom zakaždým to boli iní partneri a z rôznych častí tejto krajiny. Všetky tri firmy sa okrem iných činností venovali nábytkárstvu.

Okrem tohto

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Alena Zsuzsová, Ján Kuciak, Marian Kočner, vražda Jána Kuciaka