Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa bačuje na onkológii

04.09.2008 | Gabriel Beer | Kristian Slovák

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

09.09.2008 | valdi

Za minulej vlády som potreboval vyšetrenie na CT. Výsledok bol za 5 týždňov, ale len text, špecialistovi to bolo nanič. Nakoniec sa ochorenie ťahalo 2 roky, kým z nepriamych príznakov prišli na príčinu, a čakanie na banálnu mikrochirurgickú operáciu ďalšieho pol roka. Z malého nálezu sa stal rozsiahly. O ekonomike takejto „liečby“ viem svoje. V „zdravom“, súkromnom ústave sv.Alžbety sa aj dnes čaká na popis z CT 3 týždne. Čo sa zatiaľ udeje s progredujúcim nálezom ...
Slovenská realita nám doteraz ponúkla len 2 alternatívy:
1) Zdravá ekonomika bez diagnostických prístrojov (a chorý daňový poplatník)
2) Predražené nákupy, čiže dostatok medicínskej techniky (a dobrá diagnostika ako elementárny predpoklad liečby daňového poplatníka a platenia daní)
Na Slovensku nielenže nemáme nikoho, kto by ponúkal 3. alternatívu, zdravú ekonomiku s vyspelým zdravotníctvom, ako to spoľahlivo funguje v Rakúsku, ale dokonca „expert“, ktorý sa odvažuje radiť, ako „dobre spravovať spoločnosť“, vyhlasuje, že nikde na svete zdravotníctvo nefunguje (Žurnál 36/2008).
Nedá sa nič robiť, moje zdravie je ešte dôležitejšie, ako osud mojich daní. Takže z 2 zlých možností si musím vybrať radšej predraženú medicínsku techniku, ako žiadnu. Radšej by som 3.alternatívu.
Zajacovsko-trendovské zdravotníctvo je úžasné, svetový úspech. Zdravotné výkony riadené účtovníkmi, ktorí si ako prví vynucujú protekciu nad rámec nimi stanovených limitov - vedia prečo.
Má to len jednu podmienku: neprekročiť prah zdravotníckeho zariadenia. Vyskúšal som, súdruhovia. Ďakujem, stačilo. Táto alternatíva je ešte horšia, ako tá zlá.