Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa bačuje za Valentoviča

27.04.2007 | Gabriel Beer | Barbora Mančíková

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

30.04.2007 | towdy

Zjavne bola korupcia a netransparentnost v tomto sektore za minulej vlady a jej aj za sucastnej avsak je smiesne ze aj napriek odhaleniu tychto praktik zodpovedne ministerstvo absolutne nereaguje a tvari sa akoze sa nic nedeje. Boj proti korupcii tohto druhu sa na Slovensku asi neuznava, uplatky presahujuce milion su pravdepodobne OK. Verim ze vela zo zainteresovanych dostalo tucne provizie za sprostredkovanie obchodu (inym slovom ''legalny uplatok''). Je to perfektny clanok no mali by ho citat ti ktori zvolili tuto vladu. Asi ako ine clanky zapadne aj tento prachom, kedze vlada je s takymto druhom obstaravania spokojna. Ale som spokojny ze etrend o tejto skutocnosti informoval. Este raz skvely clanok.
IT

30.04.2007 | tehos

Áno, skvelý článok,skvelé postrehy towdyho. Nuž, máme takú vládu, akú si zaslúžime.

01.05.2007 | towdy

inak ja tuto vladu zo srdca neznasam a to uz nehovorim o tom cervenom ktory ju vedie ale na slovensku je to tak. Co si slovaci zvolili to maju ja som uz emigroval.

01.05.2007 | slovanet

ver mi... Keby to bolo v novom case.... urcite to cita 80% volicskej zakladne SMERu...

01.05.2007 | ajem

Tieto praktiky sú tu už niekoľko rokov a nielen v oftalmológii. Všetky tendre sú na smiech, robia sa šité na mieru konkrétnym spoločnostiam. Ad absurdum to vyhnali pár rokov dozadu v jednej nemenovanej nemocnici, kde si dali do zadania konrétnu funkciu chránenú obchodnou známkou a nič sa nikomu nestalo. Podobné tunely bežia aj v špecializovaných ústavoch, ktoré sa transformovali na a.s. za ministrovania Zajaca. Zhodou okolností tam profitujú či profitovali firmy spriaznené so Zajacom. V jednej z nich dokonca figuruje Zajacov príbuzný. Je verejným tajomstvom, že v tejto sfére sú "provízie" kompetentným v rozsahu 5-15%. Veľakrát sa tieto vyplácajú v hotovosti priamo z čiernych fondov, alebo sú kryté rôznymi pseudozmluvami. Ceny materiálu sú vďaka týmto praktikám skutočne na európskej úrovni. Pre porovnanie - v okolitých postkomunistických krajinách sú ceny niekoľkonásobne (niekedy až 10x) nižšie. Rovnako i fúzia veľkých nemocníc v Bratislave do jedného celku je výhodná pre víťaza verejného obstarávania... Súčasná (rovnako i predchádzajúce vlády) vláda mi je ľahostajná, ale článok zaváňa objednávkou porazenej firmy v tendri a nadpis je tým pádom zavádzajúci. Len jedno mi vŕta v hlave - v lekárskych a obchodných kruhoch sú uvedené informácie verejným tajomstvom - nie je mi preto jasné, že prokuratúra a polícia nekonajú, hoci tu ide o únik stoviek miliónov či niekoľkých miliárd...

30.04.2007 | slovanet

za sociku sudne trestany(vid plus1den) podnikatel v oftalmologii...., obrovske nakupy oftalmologickych pristrojov bez vyberoveho konania v nemocniach.... a prave dotycny pan je poradcom... , kamarat Paska, ktory nechal vo Fakone sekeru 115 milionov, teraz vplyvny muz vladnucej strany....hmm, vsetky pristroje boli od Zeissu ale v skutocnosti sa prehnali cez firmu Dispomed.
Zarobene, vybavene. MVDr.Šutta sa môže stiahnuť zo sceny a pokojne aj Valentovič. Nikomu sa nič nestane a chlapci môžu zarobene peniazky investovať trebars do realit.
 Tunel vo fraku. Ciste biele manzety, usmevy, dobre vino a tucne konto.