Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa Soros stal nepriateľom Európy

19.02.2019, 09:59 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

Keď hovoríme o šírení klamstiev, koľko si myslíte, že na svete žije Židov? Až štvrtina Maďarov vlani v prieskume televízie CNN odpovedala, že je ich viac než 20 percent. Podľa tejto logiky by ich na svete muselo žiť 1,5 miliardy. V skutočnosti sa ich počet odhaduje na 15 miliónov, čo je asi 0,2 percenta svetovej populácie.

  • Tlačiť
  • 19

Štyria z desiatich Maďarov sú zároveň presvedčení, že Židia majú príliš veľký vplyv v biznise a ťahajú pomyselné nitky, kam sa uberá globálna spoločnosť. Dokonca si myslia, že Židia ovplyvňujú aj to, čo novinári píšu.

Pozitívny názor na Židov má 21 percent Maďarov, negatívny približne rovnaký počet. Maďari sú tak jediní, u ktorých pomer ľudí zmýšľajúcich o Židoch negatívne zodpovedá pomeru tých, čo na nich, naopak, majú pozitívny názor.

Naši susedia patria medzi najväčších antisemitov v Európe. Nárast tohto trendu v Maďarsku evidujú od roku 2010, keď sa moci chopil premiér Viktor Orbán. K nej mu nepriamo dopomohol židovský finančník a filantrop George Soros, z ktorého urobil dokonalého strašiaka.

Neprehliadnite

Na rozdiel od Roberta Fica, V. Orbán do vytvorenia postavy G. Sorosa ako nepriateľa Maďarov investoval okrem rečí aj desiatky miliónov eur. Len v roku 2017 to bolo 40 miliónov eur. „To je asi toľko, čo sme v Nadácii otvorenej spoločnosti v Bratislave minuli na programy za roky jej samostatnej existencie od roku 1992 do roku 2013,“ porovnáva šéf nadácie Ján Orlovský.

Vlani strana V. Orbána Fidesz v protisorosovskej propagande pokračovala. V rámci bilbordovej kampane Stop Soros ho maďarská vláda obvinila, že chce Maďarsko zaplaviť imigrantmi. Reklama bola aj v televízii, v novinách, rádiu a na internete. Všetko to boli peniaze zo štátneho rozpočtu,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 19

Tagy antisemitizmus, George Soros, Maďarsko, migrácia, utečenci, Viktor Orbán