Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sýria odpovedá a presúva vojská na sever, aby čelili Turkom

13.10.2019 | TASR

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

13.10.2019 | cimro

Čo tak poradiť Turkom ,aby sa stiahli.

13.10.2019 | Európan

Proklamácie štátov, ktorí dodávali výzbroj a zbrojný materiál Turecku , že zastavujú ich dodávky, sú falošné.
Pred prehlásením dlhodobo nadmerne zásobili Turecko vojenským materiálom.
USA predali počas posledných rokov SAE zubrojný materiál za mnoho mld dolárov. Aby mohli viesť vojnu proti Jemenu a pod.
Teraz hrajú spravodlivých.

14.10.2019 | BrunoBruno

To je naozaj brilantný postreh. Čo si zrejme nepostrehol je, že v prípade Turecka sa jedná o člena NATO, ktorému v celku pochopiteľne ostatní najmä spojenci predávali zbrane. To že sa náhle zmenila situácia je fakt na ktorý iné štáty primerane reagujú. USA predávajú zbrane SAE odkedy SAE existujú. Každý by im rád dodával. Nakoniec i Slovensko im dodávalo (ktovie kde to končilo...).

14.10.2019 | šumný parobok

V Syrii je este Rusko, ale to je teraz ticho a Turecku nebude branit odtrhnut si kus Syrie.

14.10.2019 | BrunoBruno

Rusko si naopak potichu posilňuje postavenie v regióne. Možno čoskoro získa na svoju stranu Kurdov (cez Assada) a bude mať páku tlačiť na Turkov (ak sa mu to bude práve hodiť). Naopak Američania strácajú ako postavenie tak i reputáciu. Lebo Donald T.
Ak dôjde k stretu Turkov so spojenými kurdsko-vladnymi jednotkami, potom bude egomaniak Erdogan v pasci. Žiadna spanilá jazda ale tvrdý boj s veľa obeťami alebo poníženie. Ak začnú chodiť domov vrecia, to sa už Turkom páčiť nebude a vznikne aj domáci tlak.
A myslím, že takúto lokálnu vojnu by si kde kto prial (Rusko, Irán...), už len preto, aby dal príučku tureckým ambíciám mať hlavné slovo v regióne.
Môže sa to vyhasnúť ale i sa škaredo zvrtnúť...

14.10.2019 | Don Quijote

No ja by som sa na bojaschopnosť sýrskych vládnych jednotiek až tak nespoliehal. Som zvedavým čo by sa stalo, keby teroristi z Idlibu teraz spustili ofenzívu.

14.10.2019 | BrunoBruno

Myslím že úplne postačí ak rozmiestnia protivzdušné batérie a delostrelectvo + raketomety začne obstrelovat postavenia Turkov. Bojovať môžu Kurdi...

14.10.2019 | FeroImrecze

To je divne, doteraz Asadovi prítomnosť Turkov nevadila. Vezmime to logicky:
Turci nechcú vznik Kurdistanu resp. Kurdskej autonómie v Sýrii. To isté nechce ani Asad, ani Irán, jedine USA niečo podobné Kurdom slubili. Asad potrebuje dostať preč amikov a oslabiť SDF aj Kurdov.
Teda stav keď sa vyhlusia rebeli SDF s Kurdmi navzájom vyhovuje všetkym. Aj EU.

14.10.2019 | IvanKochman

A mienkotvorných mediátorov si prečo vynechal? Však sa verejne chvália ako dokážu postaviť či zosadiť vlády, či pohnúť armádami. Samozrejme akože v skrytosti a z pozadia. V čase druhej svetovej vojny dokázali mienkou i armádami pohnúť Stalin, Hitler i Churchil a ľudia sa z toho neradovali a po vojne bilancovali. Nuž ale toto nie je ten istý čas. Takže namiešať nejaký kokteil vojnovej strategickej hry, nie nepodobnej tým na internete. Teda Kurdi, Sýria verzus Turecko v mediálnej podobe má len jednu úlohu a to ešte pripočítať nejakého spasiteľa, či avatara atď, atď. Nuž a takto to dopadne keď sa zabudne na slovo Ježišove- Nebudeš pokúšať Pána svojho Boha! Takže sú vaše akože skryté identity výhodou alebo pascou pre vás samých? Tak ako máte naučenie o výhodách skrytých identít tak máte v sebe i naučenie že za žiadnu cenu sa nesmiete prezradiť.