Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Andrej Kiska o úprimnosti a peniazoch v politike

Podľa posledných prieskumov verejnej mienky majú percentá novej strany Andreja Kisku stúpajúcu tendenciu a bývalý prezident je odhodlaný vyťažiť z toho maximum. Je presvedčený, že po voľbách nastane zmena a súčasné opozičné strany sformujú vládu. V rozhovore pre TREND odpovedá na otázky, či bude opäť časť predvolebnej kampane účtovať cez svoju firmu KTAG a či už dostal späť peniaze, ktoré do nej vložil na účely boja o Prezidentský palác.

18.09.2019, 10:44 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Robert Fico nedávno povedal, parafrázujem, že ponižujete prezidentský úrad, keď teraz chodíte po Slovensku so škatuľou a zbierate podpisy pre stranu. Ako sa cítite v tejto novej úlohe?

Cítim sa, paradoxne, veľmi slobodne. Keď som ako prezident skončil, tak zo mňa spadla ťarcha najvyššieho ústavného činiteľa, ktorý každé ráno vstane a musí riešiť, čo je nové doma a vo svete a čomu sa bude musieť venovať.

Na druhej strane mám pocit radosti a nadšenia, pretože sa mi v strane Za ľudí podarilo dať dokopy tím naozaj výborných ľudí. Sú to odborníci, ktorí sú aj ľudsky veľmi príjemní.

Neprehliadnite

Takže vás neponižovalo chodiť medzi ľudí a zbierať hlasy ako začínajúci politik?

Celý život som bol medzi ľuďmi, vždy som sa medzi nimi dobre cítil a tak to bolo aj teraz. 

Posledný prieskum AKO ukázal, že 15 percent ľudí si vás želá za premiéra, pričom Michal Truban ako líder najsilnejšej opozičnej strany nedosiahol ani tri percentá. Budete sa opierať o tieto čísla, aby ste sa práve vy stali premiérom, ak by ste mali možnosť po voľbách byť súčasťou novej koalície?

Je logické, že premiéra navrhuje najsilnejšia strana, a tak by to malo byť. Otázka je, ktorá strana napokon bude najsilnejšia. Cítim vo vzduchu, že v týchto parlamentných voľbách príde zmena. Smer padá, ľudia sú znechutení, a to aj tí, ktorí si kedysi túto stranu vážili. A extrémisti napokon&

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Andrej Kiska, Parlamentné voľby 2020, Za ľudí