Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ani peňaženka, ani mobil. Carrefour testuje platby odtlačkami prstov

22.11.2019, 18:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Francúzsky reťazec Carrefour spustil v Bruseli platbu pomocou odtlačkov prstov. Do pilotného projektu maloobchodnej siete je zapojených 800 zákazníkov.

  • Tlačiť
  • 1

Pri príprave večere človek zrazu zistí, že mu chýba zopár dôležitých ingrediencií. Žiaden problém, zbehne do neďalekého supermarketu a všetko potrebné je o pár minút nablokované. V tom si však zákazník uvedomí, že doma nechal peňaženku aj telefón. Čo teraz?

Kým v niektorých prípadoch by sa táto situácia možno dala riešiť dohodou na dobré slovo, reťazec Carrefour v Belgicku to skúša celkom inou cestou. Jednu zo svojich predajní v Bruseli plánuje čoskoro vybaviť skenerom odtlačkov prstov, ktorý zábudlivcom v ťažkých chvíľach pomôže.

Neprehliadnite

Testovacia prevádzka

O prípravách na spustenie platby odtlačkami prstov nedávno informovala stránka Business AM. Počas prvých mesiacov tohto roka francúzsky reťazec Carrefour v Bruseli spustil test tejto novinky. Zákazníci mohli na špeciálnom skeneri odtlačkov prstov spojiť svoju biometrickú stopu so svojou zákazníckou kartou.

„Rovnako, ako ja, ani mnohí zákazníci nedokážu ihneď nájsť svoju vernostnú kartu. Rozpoznávanie odtlačkov prstov ponúka rýchlu alternatívu,“ vysvetľoval na konferencii maloobchodného magazínu RetailDetail Arnaud Lesne, riaditeľ inovácií belgickej odnože predajní Carrefour.

Technológia MyFinger, ktorú plánuje Carrefour v Belgicku testovať v ostrej prevádzke.Zdroj: Carrefour België

Zdôraznil, že mimoriadne dôležitá je v tomto prípade rýchlosť transakcie, predovšetkým v preplnených častiach veľkomiest, kde má každý zákazník naponáhlo. Zástupcovia Carrefouru tvrdia, že novinka, ktorú testovali tri mesiace,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Carrefour, odtlačky prstov, platby