Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Antonina Vadalu zadržala NAKA, celkom zatkli 7 osôb

01.03.2018, 09:47 | TREND.sk | SITA

Polícia vykonáva raziu v Michalovciach a v Trebišove u talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, ako aj u jeho súrodencov a u iných blízkych ľuďoch. Vo svojom poslednom článku o viacerých z nich písal zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak.

  • Tlačiť
  • 11

Informuje o tom portál Aktuality.sk, ktorý dodal, že informáciu redakcii potvrdili dôveryhodné zdroje. A. Vadala ale nebol jediný, koho zadržali.

Podľa denníka Korzár sú medzi zadržanými aj brat Antonina Vadalu Bruno Vadala a bratranec Pietro Catroppa.

Článok J. Kuciaka ukázal, ako fungujú na východe Slovenska vo vzájomnej koordinácii zástupcovia štyroch rodín z prostredia talianskej Kalábrie, rodiska mafiánskej skupiny 'Ndrangheta.

Okrem Vadalovcov a Cinnanteovcov ide o rodiny Rodovcov a Catroppovcov. Ich hlavným slovenským biznisom sa stalo poľnohospodárstvo.

Aktualizácia 10:40 Tibor Gašpar je priamo na mieste zatýkania. Novinárom povedal, že zaistených bude pravdepodobne desať osôb.

Aktualizácia 14:30 Policajný prezident poobede svoje vyhlásenie spresnil, polícia zadržala 7 ľudí. Z jedného z michalovských domov podľa denníka Korzár vyviedli muža, ktorý si zakrýval tvár. Dom zrejme patrí Diegovi Rodovi, ktorý sa v článku Jána Kuciaka o talianskej mafii na východe spomínal tiež.

T. Gašpar potenciálnu drogovú stopu, o ktorej informoval po prvý raz včera, vo štvrtok viac-menej vylúčil.

Neprehliadnite

Razia prebieha paralelne aj v dome na Ružovej ulici 12 v Trebišove, kde by mala podľa katastra sídliť firma AV-Real. Tú mal vlastniť Antoninov brat Sebastiano Vadala.

Antonino VadalaZdroj: Facebook

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Antonino Vadala, razia