Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi chystá prepúšťanie. O prácu prídu tisícky ľudí

26.11.2019, 15:31 | TASR

Nemecký výrobca luxusných áut Audi plánuje do roku 2025 zrušiť 9500 pracovných miest v rámci masívnej reštrukturalizácie, ktorá by mala tejto dcére koncernu Volkswagen pomôcť ušetriť miliardy eur.

  • Tlačiť
  • 4

Hovorca Audi v utorok povedal, že rozhovory so zástupcami odborov o znižovaní nákladov napredujú. K rušeniu miest má dôjsť v rámci programu predčasného odchodu do dôchodku.

Automobilka dodala, že bude zároveň pokračovať v nábore nových ľudí na pozície spojené s elektromobilitou a digitalizáciou. Konkrétne, chce prijať 2 000 nových zamestnancov, takže čistá strata bude predstavovať 7 500 pracovných miest.

Neprehliadnite

Audi v súčasnosti zamestnáva okolo 90-tisíc ľudí na celom svete vrátane 60-tisíc v Nemecku. V ostatných rokoch sa snaží udržať krok s domácimi súpermi BMW a Daimlerom.

Niektoré z dieselových modelov Audi boli tiež súčasťou emisného škandálu, ktorý otriasol materským koncernom Volkswagen. Audi plánuje vyrábať nové elektromobily vo svojich nemeckých závodoch v Ingolstadte a Neckarsulme.

  • Tlačiť
  • 4