Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Austrália má veľké zbrojárske ambície. Vytvára miliardový investičný fond

29.01.2018, 11:30 | SITA

Austrália sa chce v nasledujúcej dekáde zaradiť medzi desať najväčších vývozcov výrobkov obranného priemyslu na svete. Vláda sa preto rozhodla vytvoriť fond vo výške 3,8 miliardy austrálskych dolárov (v prepočte 2,47 miliardy eur) pre exportérov, ktorých sa banky zdráhajú financovať. Informoval o tom minister obrany Christopher Pyne.

  • Tlačiť
  • 4

Vo vývoze výrobkov obranného priemyslu sa Austrália v súčasnosti radí na približne 20. miesto. K jej hlavným artiklom patria obrnené vozidlá Bushmaster a systém protiraketovej obrany Nulka, ktoré vyvážajú do USA, Veľkej Británie, Kanady a na Nový Zéland.

Minister obchodu Steve Ciobo vylúčil obavy, že by exportované zbrane mohli byť v budúcnosti použité proti Austrálii.

Neprehliadnite

„Nie je to o poskytovaní zbraní a výzbroje autoritárskym režimom či niekomu podobnému. Máme prísne kontroly, ktoré zaistia, že budeme dodávať obranné prostriedky len podobne orientovaným krajinám, ktoré dodržiavajú a ochraňujú ľudské práva,“ uviedol S. Ciobo.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Austrália, investície, obrana, zbrojársky priemysel