Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Austrália v plameňoch: klimatické zmeny dobehli skeptickú politiku jej vlády

13.01.2020 | Ronald Ižip

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

13.01.2020 | Ivan475

ak chcú byť ekologickí, nemajú tie požiare hasiť :P

13.01.2020 | martin33

V podstate mas pravdu, v australskom suchu rastlinny odpad prakticky nehnije a az poziare (pripadne aj zapalene zamerne v obdobi, ked sa nemozu rozsirit na vacsie) dokazu tento biologicky odpad vratit do prirodneho kolobehu. Niektore australske rastliny dokonca klicia az po poziari:
https://www.britann...
Ked vlada vypalovanie zakazala, horlavy material sa postupne nahromazdil a maju "mega" poziare.

14.01.2020 | Roman Kanala

"Oproti svetovému priemeru, ktorý vzrástol od roku 1960 o 0,61 percenta, priemerná teplota v krajine vzrástla až o 1,52 percenta."

Ekonómovia sú posadnutí percentami, ale tu ide o teplotné stupne v stupňoch Celzia alebo Kelvina. Nemá zmysel vyjadrovať rast teploty v percentách, lebo nejde o množstvo, ale o stavovú veličinu. Navyše to závisí od zvolenej stupnice. Nula Kelvinov je -273.15 Celzia.

Čo sa týka dichotómie ekonomika / životné prostredie, je to nezmysel. Aj El Trumpo to vidí podobne. V skutočnosti je to tak, že v zničenom životnom prostredí nebude človek a nebude ani ekonomika. Na spáleništi niet s čím obchodovať.

21.01.2020 | Tomas F

Dá sa nájsť priama, kauzálna závislosť veľkosti požiarov v Austrálii s množstvom vyťaženého uhlia? Alebo je táto závislosť len štatistická. Pokiaľ je to kauzálna závislosť, obmedzenie ťažby uhlia zníži veľkosť požiarov. Pokiaľ nie, nezmení sa veľkosť požiarov.
Článok dáva dokopy veci, ktoré kauzálne nesúvisia. Ale je to len môj názor, tak ma prosím neukameňujte.
Ďakujem