Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Austrália v plameňoch: klimatické zmeny dobehli skeptickú politiku jej vlády

13.01.2020

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

13.01.2020 | Ivan475

ak chcú byť ekologickí, nemajú tie požiare hasiť :P

13.01.2020 | martin33

V podstate mas pravdu, v australskom suchu rastlinny odpad prakticky nehnije a az poziare (pripadne aj zapalene zamerne v obdobi, ked sa nemozu rozsirit na vacsie) dokazu tento biologicky odpad vratit do prirodneho kolobehu. Niektore australske rastliny dokonca klicia az po poziari:
https://www.britann...
Ked vlada vypalovanie zakazala, horlavy material sa postupne nahromazdil a maju "mega" poziare.

14.01.2020 | Roman Kanala

"Oproti svetovému priemeru, ktorý vzrástol od roku 1960 o 0,61 percenta, priemerná teplota v krajine vzrástla až o 1,52 percenta."

Ekonómovia sú posadnutí percentami, ale tu ide o teplotné stupne v stupňoch Celzia alebo Kelvina. Nemá zmysel vyjadrovať rast teploty v percentách, lebo nejde o množstvo, ale o stavovú veličinu. Navyše to závisí od zvolenej stupnice. Nula Kelvinov je -273.15 Celzia.

Čo sa týka dichotómie ekonomika / životné prostredie, je to nezmysel. Aj El Trumpo to vidí podobne. V skutočnosti je to tak, že v zničenom životnom prostredí nebude človek a nebude ani ekonomika. Na spáleništi niet s čím obchodovať.