Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autá z bratislavských satelitov chcú presunúť na diaľnicu. Pozrite sa ako

02.05.2019, 16:00 | Ján Kováč | © 2019 News and Media Holding

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spravila dva kroky, ktoré by mali čoskoro ovplyvniť denné dochádzanie autom do Bratislavy z okolitých obcí a miest. Ešte minulý rok obnovila práce na križovatke Triblavina na diaľnici D1. A pred pár dňami vyhlásila súťaž na vedľajšiu križovatku, v ktorej sa D1 pretne s rozostavanou D4. Aký praktický význam to bude mať pre šoférov v najbližších mesiacoch?

  • Tlačiť
  • 10

Križovatka Triblavina stiahne na D1 časť áut, ktoré dnes prechádzajú po cestách lokálneho významu – napríklad cez Ivanku pri Dunaji, Vajnory a iné obce. NDS plánuje sprejazdniť križovatku koncom budúceho roka.

Križovatka Triblavina však nebude slúžiť obyvateľom, ak sa nepripravia a neobjednajú ešte ďalšie práce. NDS totiž stavia križovatku tak, že na severe aj na juhu od diaľnice ústí v poli. Bez nadväzujúcich ciest ju môžu využívať len developeri, nie obyvatelia obcí.

Nadväzujúce cesty má za úlohu vybudovať Bratislavský samosprávny kraj. Sprístupnenie križovatky širšej verejnosti bude závisieť od šikovnosti jeho úradníkov – či dokážu splniť svoje úlohy, ako aj od ich koordinácie s diaľničnou spoločnosťou.

Neprehliadnite

Semafor na starej Seneckej

Smerom na juh má župa vybudovať cestu tretej triedy v trase provizórnej staveniskovej cesty. „BSK s prácami na tomto prepojení začne až po vyzvaní NDS v poslednom štádiu výstavby celej stavby,“ približuje vedúca tlačového oddelenia župy Veronika Beňadiková. Župa postaví úsek medzi križovatkou Triblavina a napojením na cestu prvej triedy, takzvanú „starú seneckú“.

Tam vznikne „T-čková“ križovatka, ktorú opäť bude mať na starosti NDS, ktorá pripravuje aj rozšírenie starej seneckej na štvorpruh. Stará Senecká bude v prvej fáze

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy diaľnice, doprava, Triblavina