Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autá z bratislavských satelitov chcú presunúť na diaľnicu. Pozrite sa ako

02.05.2019 | Ján Kováč

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

02.05.2019 | Roman Kanala

Planéta opíc. Diaľnica sa premieňa na aglomeračnú komunikáciu pre dedinčanov z okolitých dedín. Pritom na tú funkciu by stačila hocijaká štvorpruhová cesta. Na to netreba diaľnicu.

Všade na svete sa diaľnice stavajú na oddelenie lokálnej a tranzitnej dopravy. Nie všade na svete. Na Zlodejsku sa diaľnice, drahé dopravné diela s normovanými parametrami pre rýchlu a pohodlnú jazdu, stavajú na to, aby sa zahltili lokálnou dopravou a preto sa pridávajú nové a nové križovatky pre dedinčanov. Všetko naopak.

02.05.2019 | shaggy

"Diaľnica sa premieňa na aglomeračnú komunikáciu pre dedinčanov z okolitých dedín."
A to nie je účel diaľnice?
Podobne fungujú Highways v Amerike, prečo by sme mali byť iní? Že expert na počítače, počasie, jadrovú energetiu, ekonómiu, Bratislavu, Žilinu, diaľnice, verejnú dopravu, tak povedal?

03.05.2019 | Roman Kanala

Aha, ozval sa odborník na MS-DOS, ktorý nepozná telnet. Ale vie, ako fungujú hikvajzy na Americku.

Funkciou diaľnice je byť nadradenou komunikáciou pre tranzit. Na Zlodejsku je jej funkciou stať sa podradnou a upchatou asfaltovou plochou.

03.05.2019 | demo50

Roman napísal svoj názor, ty tiež a posledná veta bola úplne zbytočná. Ale keď si vymenoval, tak podľa môjho názoru je v každej z týchto disciplín minimálne o triedu lepší od teba.

03.05.2019 | ivansk

ak je v niečom dobrý, tak sám sebe podráža nohy trolovaním o ms-dose (a to som linuxák), žiline a zlodejsku. pletie odborné témy (v ktorých je možno dobrý) s tými, kde je citovo zaangažovaný dohromady v jednom médiu a to je zle.

03.05.2019 | Michal M

Som zvedavy ci ti dedincania budu tu dialnicu spolu s tymi cestami vyuzivat aj po spoplatneni parkovania v BA. Mozno si to rozmyslia a pojdu rovno na bus/vlak.
Myslim, ze tie 2mld eur sa dali vyuzit aj lepsie...

03.05.2019 | Hatatitlova kobyla

Kamo, ziadne spoplatnenie nebude. To nemoze prejst ani u domacich. A ti Valla aj s Esetom zozeru, pretoze jedna vec je o tom trepat, a ina zistit, ze budu platit jak besni, len co pojdu k tetke do petrzalky alebo na cintorin. To nie je o 49eur mesacne, ale stovkach dalsich.

03.05.2019 | Andrej_sk

To sa potom u tetky v petrzalke ci na cintorine dlho a casto zdrziavas. Petrzalka aj vsetky cintoriny su dobre dosiahnutelne s MHD. A u tetky si potom aj vypit mozes.

06.05.2019 | chr

Ja dedinčan z horných uhrov uvedenú diaľnicu nebudem využívať. Jednoducho obmedzím navštevy tejto zasra...ej najväčšej dediny a diery na zlodejsku. Nech si ju ohradia troma radmi ostanteho drôtu a užívajú si svoje zápchy naveky . Vrátim sa tam , keď budú mať funkčné metro . To sa nestani nikdy , lebo taký chytrí nie sú . Takže môžem zodpovedne prehlásiť , že za mojho života sa to nestane .
Jediné seriozne , perspektívne a dlhodobo udržatelné riešenie je normálne METRO . My vidiečania jednoducho zastaneme na odstavnom parkovisku na perifériia a vogónikmi metra sa bez problémov dostaneme kde je nám treba. Darmo bude ktokoľvek hlásať , že vyrieši problém dopravy v tejto diere . Bez METRA sa to nikomu a nikdy nepodarí. A určite nie Valovi a jeho teamu............. Je na smiech s tými svojimi opatreniami.....hahahahahaha


06.05.2019 | Andrej_sk

Po tejto sprave zivot pre nas stratil zmysel. Este dlho sa budeme z tejto straty spamatavat.