Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Automobilka PSA zlomila vlastný rekord. Dosiahla takmer 2-miliardový zisk

02.03.2018, 08:37 | SITA

Francúzsky výrobca áut PSA v minulom roku dosiahol rekordný zisk a tržby napriek nákladom v súvislosti s tým, že kúpil európsku divíziu General Motors (GM) vyrábajúcu značky Opel a Vauxhall.

  • Tlačiť
  • 2

Automobilka vo štvrtok informovala, že jej čistý zisk sa vlani zvýšil o 11,5 percenta na sumu 1,9 miliardy eur. Tržby skupiny posilnili o vyše 20 percent na úroveň 65,2 miliardy eur.

Generálny riaditeľ PSA Carlos Tavares uviedol, že automobilka sa sústredí na dosiahnutie obratu v hospodárení divízie Opel, ktorá bola roky stratová.

Neprehliadnite

PSA zároveň v tomto roku využíva novú pracovnú legislatívu vo Francúzsku, plánuje zrušenie 1 300 miest a reštrukturalizáciu pracovnej sily s cieľom zvýšiť výrobu elektrických a samoriadených áut.

Francúzska skupina PSA pôsobí aj na Slovensku. Strategickú investíciu francúzsky koncern oznámil v januári 2003. Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu eur.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy investícia, PSA, zisk