Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autonómne auto Uberu v USA zabilo chodkyňu

19.03.2018, 19:32 | ČTK

Vozidlo firmy Uber ovládané autopilotom zabilo v Spojených štátoch chodkyňu, ktorá prechádzala cez ulicu. Spoločnosť kvôli zrejme prvej smrteľnej zrážke autonómneho vozidla s človekom prerušila testovaciu prevádzku týchto áut, uviedla agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 8

Automobil, v ktorom sedel vodič dozerajúci na skúšobnú prevádzku automatického riadenia, v noci z nedele na pondelok narazil do chodkyne na predmestí arizonského mesta Phoenix. Žena podľa polície prechádzala cez cestu mimo prechodu. Po náraze bola prevezená do nemocnice, kde zomrela.

Uber vyjadria sústrasť príbuzným obete a uviedol, že plne spolupracuje s úradmi. Zároveň dodal, že prerušuje všetky testovania samoriadených áut v USA a Kanade.

Neprehliadnite

Prvá nehoda tohto druhu môže podľa Reuters skomplikovať snahu o rýchle povolenie prevádzky autonómnych vozidiel v USA.

Ich vývoju sa okrem Uberu venuje napríklad technologický gigant Google, výrobca elektromobilov Tesla Motors či klasické automobilky.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Autonómne autá, Uber