Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Babišova menšinová vláda podáva demisiu

17.01.2018, 09:24 | TASR

Česká menšinová vláda pod vedením premiéra Andreja Babiša odhlasovala v stredu svoju demisiu. Urobila tak po utorňajšom rozhodnutí Poslaneckej snemovne, ktorá odmietla Babišovmu kabinetu vysloviť dôveru, informoval spravodajský kanál ČT24 s odvolaním sa na oznámenie ministerky obrany Karly Šlechtovej.

  • Tlačiť
  • 0

„Prerokovali sme demisiu. Vláda demisiu odsúhlasila a požiadam o termín u pána prezidenta, aby som mu ju odovzdal osobne,“ uviedol A. Babiš po rannom zasadnutí vlády.

Menšinová vláda Babišovho hnutia ANO zasadá od skorých ranných hodín v pražskej Strakovej akadémii, pričom okrem demisie sú na programe aj ďalšie body. Dátum podania demisie v prípade nezískania dôvery v Poslaneckej snemovni avizoval premiér už pred týždňom.

Neprehliadnite

Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR v utorok v súlade s očakávaním nevyslovila dôveru vláde na čele s A. Babišom. Jeho jednofarebný menšinový kabinet teraz musí podať demisiu, avšak pri moci bude až do vymenovania novej vlády.

Za vyslovenie dôvery vláde hlasovalo v utorok iba 78 poslancov z radov ANO, proti ich bolo 117. Šesť poslancov bolo neprítomných.

Novú vládu bude zrejme znovu zostavovať A. Babiš. Prisľúbil mu to prezident Miloš Zeman s tým, že pri druhom pokuse bude od neho žiadať podpisy nadpolovičnej väčšiny poslancov, ktorí kabinet podporia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Andrej Babiš

Diskusia (0 reakcií)