Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Baltské more je príliš teplé. Poľsko v ňom zakázalo kúpanie

26.07.2018, 19:12 | TASR

Poľské úrady zakázali kúpanie na viac ako 50 plážach pri Baltskom mori. Dôvodom je rozmnoženie siníc v neobvykle teplom mori v dôsledku horúceho počasia. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Poľsko, zákaz

Zákaz kúpania sa týka pieskových pláží v oblasti od západopoľského mesta Świnoujście až po prístavné mesto Gdynia na východe baltského pobrežia krajiny. Vydané komuniké aj záchranári upozorňujú turistov, aby v týchto oblastiach do mora nevstupovali.

Neprehliadnite

Vo vodách Baltského mora totiž došlo k rozmnoženiu zelenohnedých kolónií siníc, ktoré predstavujú zdravotné riziko. Miestni hygienici vydali varovania, v ktorých sa uvádza, že kontakt s baktériami môže spôsobiť alergie a vyrážky. Pitie kontaminovanej vody zároveň môže viesť k vážnym tráviacim ťažkostiam.

V Poľsku za uplynulých 12 rokov nezaznamenali takéto výrazné rozmnoženie siníc. Ide o výsledok mimoriadne vysokých teplôt okolo 34 stupňov Celzia, čím došlo k otepleniu zvyčajne studeného Baltského mora.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Poľsko, zákaz