Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bašternák už si uplatnil účinnú ľútosť. Podľa Ústavného súdu na to nemá nárok

08.02.2018, 12:58 | TASR

Podnikateľ Ladislav Bašternák už zaplatil dva milióny eur. Exposlanec Daniel Lipšic pritom poukázal na rozhodnutie Ústavného súdu, podľa ktorého sa na vratky DPH účinná ľútosť nevzťahuje

  • Tlačiť
  • 2

Podnikateľ Ladislav Bašternák si uplatnil účinnú ľútosť a vrátil štátu asi dva milióny eur po tom, ako polícia minulý týždeň skončila vyšetrovanie daňovej kauzy Bašternák.

Ten si chcel už vlani uplatniť účinnú ľútosť. V októbri však exposlanec Daniel Lipšic na svojom Facebooku zverejnil rozhodnutie Ústavného súdu, podľa ktorého by to bolo protiprávne.

„V inej daňovej kauze (Ústavný súd) rozhodol, že v prípade vratiek DPH nie je možné uplatniť si účinnú ľútosť,“ uvádzajú Aktuality.sk.

Ľ. Bašternák už účinnú ľútosť uplatnil. Pre portál to potvrdil zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Neprehliadnite

Pri účinnej ľútosti musí obvinený svoj skutok nielen priznať a oľutovať, ale aj do 24 hodín od zverejnenia výsledkov vyšetrovania doplatiť spornú sumu. V prípade Bašternáka by malo ísť o dva milióny eur.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bašternák, Vratky DPH