Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bašternáka stále vyšetrujú, uviedla špeciálna prokuratúra

23.10.2017, 11:46 | sch

Bývalý poslanec a minister vnútra na Facebooku uverejnil dve rozhodnutia Ústavného súdu – jedno z roku 2011, druhé z augusta 2017.

  • Tlačiť
  • 1

Bývalý poslanec a minister vnútra na Facebooku uverejnil dve rozhodnutia Ústavného súdu – jedno z roku 2011, druhé z augusta 2017.

Kým v tom prvom podľa D. Lipšica dospel súd k záveru, že „vrátením nadmerného odpočtu DPH neprichádza priamo k zaplateniu splatnej dane, ale druhoplánovo a nepriamo to je možné tak vnímať“.

Druhé rozhodnutie však jasne hovorí, že pri vrátení neoprávneného odpočtu DPH nemôže ísť o uplatnenie účinnej ľútosti.

„V opačnom prípade by sa daňoví podvodníci zbavili trestnej zodpovednosti, ak by potom, ako sú prichytení pri podvodnom konaní, zaplatili spôsobenú škodu,“ vysvetľuje D. Lipšic.

Poukázal tiež na to, že za oboma rozhodnutiami bol rovnaký senát v zložení sudcov M. Ľalíka, P. Brňáka a M. Mochnáčovej.

Vyšetrovateľ v prípade kauzy Ladislava B. stále koná. Spis s návrhom postupu v predmetnej veci zatiaľ nepredložil dozorujúcemu prokurátorovi, oznámila v pondelok hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bašternák, Daniel Lipšic, Ladislav Bašternák, Lipšic, prokuratúra, Ústavný súd