Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bašternáka vyšetrujú v ďalších troch veciach, potvrdila Saková

08.11.2018, 12:01 | TREND.sk

V súvislosti s menom Ladislava Bašternáka je začaté trestné stíhanie v ďalších troch veciach. Potvrdila to ministerka vnútra Denisa Saková.

  • Tlačiť
  • 2

„Prebieha riadne vyšetrovanie, a to na základe skutkov, ktoré sme jednak odhalili operatívnou činnosťou Finančnej polície, jednak na základe výsledkov, ktoré nám poskytla Finančná správa a aj na základe medializovaných informácií niektorých poslancov,“ vyhlásila ministerka D. Saková v relácii TV Pravda.

Má ísť o veci, ktoré sú „prienikom skutkov, ktoré nastali v nejakom období.“ Ministerka vnútra potvrdila, že prebieha riadne živé vyšetrovanie.

Neprehliadnite

Súd v stredu rozhodol vo veci obžaloby zo zločinu neodvedenia dane a poistného, respektíve vyplatenia vratky DPH vo výške takmer dva milióny eur Bašternákovej spoločnosti BL 202 v súvislosti s kúpou 12 bytov v komplexe Five Star Residence. Podnikateľ dostal trest päť rokov nepodmienečne vo väznici s najnižším stupňom stráženia, rozhodol súd. Zároveň nemôže podnikať päť rokov. Aj keď L. Bašternák priznal vinu a čin ľutuje, proti rozhodnutiu súdu sa odvolal.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Denisa Saková, Ladislav Bašternák, Vratky DPH