Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Belgický premiér oznámil svoju rezignáciu. Vláda sa rozhádala pre pakt o migrácii

18.12.2018, 20:54 | TASR

Belgický premiér Charles Michel oznámil v utorok parlamentu svoju rezignáciu. Zároveň avizoval, že ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa, informovala agentúra DPA.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Belgicko

Michelova stredopravicová vláda bola začiatkom decembra niekoľko dní na pokraji pádu, nakoniec sa však rozhodla pokračovať bez Novej flámskej aliancie (N-VA), ktorej predseda Bart De Wever vyhlásil, že nemôže súhlasiť s podpísaním migračného paktu v marockom Marrákeši.

Neprehliadnite

Poslanci však Ch. Michela žiadali, aby dal hlasovať o dôvere menšinovej vláde, čo premiér odmietol. V nedeľu sa v belgickej metropole Brusel konal „Pochod proti Marrákešu,“ na ktorom sa podľa polície zúčastnilo približne 5500 ľudí.

Polícia zasiahla slzotvorným plynom a vodným delom voči násilným protestujúcim a zadržala najmenej 90 osôb. Účastníci vyzývali na uprednostnenie „vlastných ľudí,“ uzavretie hraníc i odstúpenie belgického premiéra.

Názov podujatia súvisel s konferenciou v zmienenom marockom meste, na ktorej minulý týždeň v pondelok vyše 150 krajín sveta schválilo Globálny pakt OSN o migrácii.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Belgicko