Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Béreš nevysvetlil zbitú exmanželku. Napriek tomu chce byť prezident

16.04.2018, 11:25 | TREND.sk

Niekdajší poslanec za stranu ANO a šéf Prvej stavebnej sporiteľne Imrich Béreš ohlásil návrat do politiky, chce kandidovať za prezidenta. Spustil už zber podpisov na svoju podporu prostredníctvom petičnej akcie. Hovorí, že kandidovať bude len v prípade, ak bude úspešná. Vyjadril sa aj k obvineniam, že v roku 2003 zbil svoju manželku.

  • Tlačiť
  • 1

Petičnú akciu organizujú Róbert Bezák, Milan Kňažko a Mirka Badinská. Zdôraznil, že svoju kandidatúru bude ešte zvažovať, petícia je podľa neho kľúčová. Vyzbierať chce dvakrát toľko podpisov, ako ukladá zákon, teda 30-tisíc.

Tvrdí, že Róbert Bezák a Milan Kňažko ho na tlačovú konferenciu neprišli podporiť na jeho žiadosť. Milan Kňažko pre Denník N povedal, že na situáciu nemá názor.

Trestné oznámenie mu napadlo až teraz

Vyhýbal sa vyjadreniu k požiadavkám iniciatívy Za slušné Slovensko, hovoril najmä o demokracii a práve na zhromaždenie. Zhromaždenia sú podľa neho „v norme“. Napokon pripustil, že na mieste Tibora Gašpara by odstúpil sám.

Komentoval aj obvinenia, podľa ktorých v roku 2003 zbil svoju manželku. Medializované správy podľa neho poškodzujú jeho obraz, chce podnikať aj právne kroky. Že svoju manželku nenapadol, podľa neho potvrdzuje aj jej vyhlásenie prostredníctvom tlačovej správy. Prečo najprv tvrdila, že ju napadol, ale nevysvetlil.

„Vtedy mi to nenapadlo,“ odpovedal na otázku, prečo trestné oznámenie nepodal už skôr. Tento prípad bol medializovaný už skôr. Denníku N, ktorý minulý týždeň uverejnil lekársku správu o zbitej Zuzane Bérešovej viackrát zopakoval, že jeho právnici analyzujú, ako sa k tomu môže postaviť.

Neprehliadnite

Pomliaždeniny a krvné podliatiny

Podľa lekárskej správy prišla vtedajšia manželka I. Béreša Zuzana krátko pred dvanástou hodinou na obed do nemocnice na Kramároch na urgentný príjem a ošetrujúcemu lekárovi povedala, že ju manžel surovo napadol.

„Udáva, že manžel prišiel v ebriete a fyzicky ju napadol, visela cez zábradlie balkóna, má veľké hematómy na stehnách, dolných končatinách, exoriacia na rukách, škrtil ju,“ píše sa v lekárske správe. Ebrieta znamená, že útočník bol opitý a exoriacia sú odreniny na koži.

Správa ďalej opisuje pomliaždeniny a krvné podliatiny na tvári, na lícach. Denník N píše, že informácie nezverejnili skôr, lebo v tom čase už I. Béreš nebol verejným činiteľom. Z. Bérešová sa teraz denníku k lekárskej správe odmietla vyjadriť. S I. Bérešom sa rozviedla v roku 2004.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Imrich Béreš, Milan Kňažko