Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bestseller Amazonu: Francúzsky ekonóm, ktorý oživil Marxa

02.05.2014 | Jozef Tvardzík

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

02.05.2014 | salamoon

iba chcem upozornit na malu nezrovnalost/nepozornost vo vasej recenzii :

"obdobie relatívnej príjmovej rovnosti v kapitalistických systémoch v rokoch 1914 až 1955 bolo z hľadiska zákonov kapitalizmu anomáliou"

pozabudli ste na 20te roky, na sklonku Velkej hosp. krizy bola situacia podobna tej sucasno-krizovej
http://www.cbpp.org...03.05.2014 | kinski

Myslím, že výška platov nie je problémom. Najväčší problém je dedenie majetku. To je vlastne pyramídová hra, ktorú vždy prerušila nejaká revolúcia, alebo vojna.

03.05.2014 | Jozef321

Hlavna otazka je, ci tento system zapne nejake zachranne mechanizmy - ci je vobec toho schopny, alebo neostane nic ine, ako revolucia, popravy, konfiskacie.
Osobne som za rozumnejsie riesenia, hoci prave slovensko je krajinou s najnizsimi prijmamy v eurozone a tradicnym odrbavanim obyvatelstva v prospech "elit" - ktore tu produkuje hlavne pravica.
A 20 rokov tu sledujeme ako sa nam do tvari vyskieraju zlodeji v mocenskych poziciach, ktori dufaju ze si nakradnu, zamlzia stopy a budu si uzivat.

03.05.2014 | Vrbaker

Podobný názor ako menovaný francúzsky ekonóm som napísal na inom mieste a k inému článku .... Môj názor sa stretol s nepochopením. ????? Ekonomické zákony, ktoré publikoval K. Marx pôsobia, či sa nám to páči, alebo nie. Ľudstvo sa čiastočne poučilo, ale ako vidieť nedostatočne a to nestačí!!!! Aby to vo svete neskončilo katastrofou, doporučujem študovať nanovo aj Marxa, ale hlavne zastaviť roztvárajúce sa nožnice medzi " bohatstvom a chudobou"!!!! ..... lebo to dopadne nem dobre!!!!

05.05.2014 | real name

kto hovori, ze "Kým v Európe tento problém ešte len bujnie, v USA sú pomyselné príjmové nožnice aj na základe meraní Giniho koeficientu vážnym problémom"?
ved
"European Union that has inequality comparable to that of the USA or China"
http://futurechalle...