Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bez sprchy a toalety. Greta ukázala jachtu, ktorou bojuje proti lietaniu

14.08.2019 | TASR

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

14.08.2019 | martin33

A co tak zverejnit aj dolezitejsie informacie o "svatej Grete":
"Gretě se nelíbilo, jak švýcarští novináři referují o kongresu a jeho průběhu, a tak je nechala v pátek, poslední den kongresu, z jednacího sálu vyhodit, napsal server týdeníku Focus a švýcarský list Blick."
https://www.novinky...

14.08.2019 | Ivan475

je mi smutno z toho ako hyenisticky ľudia to dievča zneužívajú.. síce som rád, že žije zaujímavejší život plný zážitkov, ale toto sú už naozaj hovadiny..
nech jej vysvetlia či by jej jachta a systémy, ktoré ju 2týždne strážia a navigujú na mori existovali, keby ich vývojári a manažéri nelietali každý deň tisíce kilometrov hore dole na jednania a vybavovania vecí s tým spojených..
až prejde cez to more živá 20x na lodi postavenej z materiálov získaných a spracovaných bez dopadu na prostredie, potom jej dám palec hore, že ide príkladom.. no kým sere do plastového kýbla na jachte, ktorá sa v mori nerozloží ani za 10tis rokov, je len komickou postavou, ktorú zneužívajú na marketing a zdanie ekológie..

14.08.2019 | martin33

Tak, tak
Skutocna "ekologicka jachta" by bolo nieco ako toto:
https://sk.wikipedi...

15.08.2019 | Martinoid

Chcej ju zabit?

14.08.2019 | muflonciasik

vám nevyhovie ani ježiš kristus keby tam šiel na plti zviazanej dokopy ľanovými motúzmi. možno vás nenapadlo, že kýbel sa umyje vo vode a môže sa použiť zas. či 2/3 jachty sú kýble na použitie a potom vyhodenie? možno áno, len podhodili hnusáci len 1 kus.
vy vlastne tvrdíte, že len najčistejšia forma kedy by možno ešte po ceste odobrala dáke co2 by mala byť použitá, iná nie. čiže - idem nakúpiť ovocie a vezmem každý banán do vlastného sáčku, lebo "no a čo". elektro autá sú tiež hnoj, lebo kým nebudú kompletne s 0 stopou, nekúpim. ale že sa to musí vymyslieť a potom to možno bude aj lacné, aj sa ešte popri vývoji nájde 5 iných vecí ktoré netušíme teraz ako vyriešiť, ale potom už vyriešime a lacno, na to sa už nehľadí.
kto ju používa na marketing? a čoho? čo vám ona chce predať? aby ste menej žrali steaky na neletali ako kačura do Delftu na oblátku a 4x ale na weekend a potom hajde domov? čistý marketing.
ako logika : áno ale elektro autá sú neekologické, lebo batérie a elektrina a všetko. potom zarátajme aj plechy čo sa vozia na normálne autá z indie a číny. potom zarátajme aj tie tankery čo chodia na vzduch z perzie a všetko.

14.08.2019 | martin33

Mne hlavne vadi to, ako je dusevne postihnute dievca zneuzivane na sirenie propagandy a zarabanie penazi:

"V srpnu 2018 Grétina matka vydává memoáry „Scény od srdce“, kde líčí, jak strach z klimatické změny přivodil Grétě duševní chorobu. Čirou náhodou právě 20. srpna 2018 (čtyři dny před vydáním knihy) z ničeho nic Grétu napadlo jít stávkovat před parlament. O jejím posedáváním před budovou by se nikdo nedozvěděl nebýt toho, že tam – opět čirou náhodou - poslala profesionálního fotografa jedna marketingová agentura. Foto a virální tweet vypustila neziskovka We Don’t Have Time (projekt pana Ingmar Rentzhoga z marketingové agentury Laika Consulting).
....
Pár dnů před tím, v květnu 2018, Rentzhogovu marketingovou agenturu Laika Consulting AB koupila crowdfundingová platforma FundedByMe. Díky čemuž Laika mohla zdvojnásobit svou síť investorů na téměř 250 tisíc členů a stala se největší ve Skandinávii."

https://neviditelny...

14.08.2019 | muflonciasik

a na konci všetkého bude Soroš, je to jasné. niekde po ceste by sa tam isto dal pridať Truban a tráva.

inak jej matka spievala na Eurovision :
https://www.dailyma...

NÁHODA ???????

14.08.2019 | Roman Kanala

Vďaka americkým agentúram PR, ktoré platili petrolejníci Exxon, Chevron, Conoco a uhliari ako Peabody, Arch, Alfa, svet stratil 30 rokov. Počas 30 rokov sa všetci tvárili, že je všetko v poriadku, business bežal akoby sa nechumelilo a manageri naháňali tučné zisky akcionárom. CO2 pribúdal, teplota stúpala, no najmä pribudlo Indicko a Čínsko. Číňani zosadli z bicyklov a už sa na ne nebudú chcieť vrátiť.

Teraz, keď sa namiesto tucta objednávateľov kampane objaví štvrť milióna ľudí, tak PR zrazu vadí. Pošlite link, pošlem im peniaze aj ja.

14.08.2019 | youri

To nevadi, ze svet stratil 30 rokov. Od toho predsa existuju duhe posledne sance.
A ty si tych 30 rokov urcite jazdil vyhradne na bicykli. Rozhodne si netlacil do atmosfery CO2 a neprispieval k ziskom Chevronu, Exxonu a spol.
A neviem sice, co je Indicko a Cinsko, ale v slove Číňani mas preklep, spravne sa to pise Číňania.

Iba stvrt miliona ludi? Z tych 7.5 miliardy? Zda sa, ze ludstvo premrha aj druhu poslednu sancu. Ale ved nevadi, do tretice vsetko dobre.

15.08.2019 | sano b

kazdodenne trikrát gretka, k ranajkam, k obedu, k veceri...
a propos, dneska uz papala? kakala?

15.08.2019 | HlasNaHlas

Je to trochu šialené, ale to, čo robí konvenčný západný svet, teda my všetci, vedie k ekologickému kolapsu. Dúfam, že Grétka na tej lodi naozaj dopláva do cieľa a že sa jej po ceste nič zlé nestane. Inak úspešnosť takéhoto cestovania dobre vidieť na množstve utopených utečencov z Afriky.

Nemyslím si že odteraz musíme všetci cestovať jachatmi, alebo používať vedro namiesto WC. Stačí, ak si oddnes na chvíľu zastavíme kohútik pri umývaní zubov, alebo 2 krát v týždni pôjdeme do práce MHD-čkou či na bicykli. Alebo sa v jednom aute zvezieme spolu so susedom. Alebo zatlačíme na miestny úrad, aby každý deň dal poliať cesty a chodníky, lebo je na nich príliš veľa prachu a veľa ľudí má z neho astmu a alergie. Alebo raz v týždni nebudeme vyhadzovať smeti oknom, ale ich odnesieme do smetných nádob. Alebo aj viackrát v týždni. Alebo...

Je veľa vecí, ktoré robíme zle a ani sa nad tým nezamýšľame. Možno chce malá študentka povedať toto.