Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bezdomovcov v Maďarsku budú môcť za bývanie na ulici stíhať

20.07.2018 | TASR

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

20.07.2018 | jannys

Choré, choré... Nedosť, že tento chorý celosvetový nenažratý systém na peniaze niekoľkých jednotlivcov robí z ľudí žobrákov a dostáma ľudí na ulice a produkuje bezdomovcov, ešte ich budú aj stíhať... O samovraždách a exekúciách ani nehovoriac... Choré, choré...

21.07.2018 | c3b2a1

takze bezdomovci budu musiet mat povinne domov? nuz a to som si myslel, ze navcsi deb1l v strednej europe je fico...

21.07.2018 | Roman Kanala

Keď pôjdete do Budapešti, tak v metre v centre mesta je stále ložisko bezdomovcov a v parčíku pred obchodným domom Čórvín na Blaha Lujza tér je na poludnie dlhočizný rad na sociálnu polievku. Niečo také som nevidel ani v Bukurešti, ani v Aténach, ani inde v Európe. Stovky ľudí, ktorí sa dostali úplne na dno.

To bolo ešte pred muzošmi. Muzoši potom obsadili Keletiho stanicu tak, že sa tam nedalo pohnúť. Pod kupolou boli všade na zemi. To už neboli stovky ľudí, ale desaťtisíce.

21.07.2018 | @@@

take niečo uvidiš v každej krajine vo svete aj v usa ....chod sa len pozrieť do tych spravnych štvrti častokrat nedaleko od downtown napriklad v los angeles je taka oblast odhaduje sa že len v tej časti je okolo 4tisic bezdomovcom na ulici ....ale toto asi nie je pre takych ludi ako si ty ktory si pred realitou kapitalizmu zakryvaju radi oči :D :D kto chce može si to pozrieť napriklad tu https://www.youtube...

21.07.2018 | Roman Kanala

Pravica je sociálna. Len ten, kto má, môže pomáhať iným. Plná zamestnanosť je podmienkou sociálneho štátu, lebo potom sa to dá utiahnuť. Namiesto doživotných sociálnych dávok treba každému dať šancu zapojiť sa do ekonomického procesu. To mobilizuje celý výrobný potenciál a všetci sa majú dobre.

Ľavica sú neschopáci, ktorí sa o seba nevedia postarať sami a nieto ešte pomôcť blížnemu v nešťastí. Socialisti sú príliš zamestnaní kradnutím, kamuflážou a marketingom, než aby mysleli na pomoc ľuďom, ktorí sa z jamy nevedia vyhrabať sami.

21.07.2018 | @@@

"Namiesto doživotných sociálnych dávok treba každému dať šancu zapojiť sa do ekonomického procesu. " ...to ako z marxovej učebne :D

21.07.2018 | @@@

kapitalizmus nie je o spravodlivosti tym padom že nie je o spravodlivosti je nezmysel hovoriť ludom vy musite sa pdoriadiť moralke a zakonom ked ti ostatny na najvyššich postoch sa tomu nikdy nepodriadili ...čiže chceš vyžadovať od toho chudaka pracu ale neuvedomuješ is kolky stoja len na tom že zarobili kadejakym podivnym spôsobom a to preto že tu moralku nemaju ale tebe prekaža ten čo nepracuje že dostane 60 eur socialnej davky a neprekažda ti ten čo ma miliony ale len zasluhov vlastnej porkytvenej moralky a takych je vela nie len na slovensku ale aj v nemecku usa alebo aj švajčiarsku :P

21.07.2018 | Mikil

Ja v tom nevidím problém. Cez deň môžu zobrať kde chcú, večer sa presunú do centier pomoci, alebo za mesto. Nikde nie je napísané, že majú právo okupovať verejný priestor, ako sú parky, stanice, námestia. Nehovoriac o tom , ako verejný priestor spinia. A je jedno či je to biely či čierny.
Jedna vec je byť chudobný a druhá vec je byť parazotim, lebo nechce pracovať. Za zber ovocia za deň zarobí 20 E a za deň zodrania aj 100E.

21.07.2018 | Roman Kanala

V Budapešti som videl babičku, ktorá mala chlpaté papuče mumuše, v nich nohy v obväzoch a z nich presakovala krv. Asi to nebola lepra, skôr cukrovka, Budapešť nie je na Indicku. Správne by som tej chudere mal dať nejaké peniaze, ale tu bola moja najväčšia starosť ostať od nej v bezpečnej vzdialenosti, aby sa ma nebodaj nedotkla. Takáto bytosť je úplne na konci svojej cesty a nikdy nepôjde oberať ovocie, kde zarobí 20 eur.

Ani bezdomovec, ktorý celý život prežil v Budapešti a vybral si tam zomrieť pod mostom, nepôjde na vidiek oberať ovocie. Celý svoj majetok má v ukradnutom vozíčku caddie zo supermarketu. To je majetok užitočný k prežitiu: spacák, karimatka, nejaké staré noviny ako tepelná izolácia.

Bol som s karikaturistami, ktorí krásne kreslia, ale sú chudobní ako kostolné myši. V Maďarsku už neexistujú nezávislé noviny. Všetko majú orbánovci. Kedysi rozvinutá maďarská karikatúra hynie. Chcel som ich vziať do dobrej reštaurácie, ale nás vyhodili, že taká žobrač. Tak sme šli do takej, odkiaľ nás nevyhodili. A chlap mi hovorí, že ten pohár vína stál toľko, ako jeho mesačný zárobok. Tak som zosmutnel. Ani títo nepôjdu oberať ovocie za mesto.

Jeden kamarát tam robí v krachujúcej firme a nevie, či na konci mesiaca ešte dostane výplatu a či vôbec bude zamestnaný. Inžinier termodynamik, počíta teplo, paru a výmenníky tepla. Ani on nepôjde oberať ovocie za 20 eur.

Maďarsko hospodársky trochu pookrialo. Tiaž socialistickej buzerácie a zdanenia z Gyurcsányiho čias doznieva. No stále tam nie je pekný a šťastný život. To len na Zlodejsku stále plačete nad ficizmom, no žiť v orbánizme je horšie. To nie sú ani muzoši, ani votrelci, ani nejaký invázny burinný druh. To sú ľudia, ktorí ostali doma a postihlo ich nešťastie vo forme politickej pohromy. Jednotlivec môže pomôcť jednotlivo. Toto potrebuje systém, ktorý to podchytí plošne, lebo ide o významný sociologický fenomén.

21.07.2018 | jannys

Svetový podvod s financiami odhalený: https://www.youtube...

21.07.2018 | Roman Kanala

Ale fuj. Propagovať takéto inepsie.