Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bezpečnostný analytik: Ak sa potvrdia Kiskove slová, je šokujúce, že Jasaň a Hoľko získali previerky

07.03.2018, 18:11 | SITA

Ak sa potvrdia informácie, že Slovenská informačná služba upozorňovala kompetentných predstaviteľov štátu na aktivity mafie na východnom Slovensku, je šokujúce, že za takýchto okolností mohli Viliam Jasaň alebo Ján Hoľko získať bez problémov bezpečnostné previerky. Uviedol to v súvislosti s tvrdeniami prezidenta Andreja Kisku o varovaniach SIS bezpečnostný analytik Jaroslav Naď.

  • Tlačiť
  • 0

Ako dodal, tiež nerozumie, prečo voči konkrétnym osobám spomínaným v rámci kauzy neboli vyvodené trestnoprávne dôsledky

Riaditeľ informačnej služby SIS Anton Šafárik prezidenta A. Kisku informoval, že SIS dlhodobo upozorňovala vybraných členov vlády na pôsobenie mafiánskej skupiny na východnom Slovensku. Počas vyhlásenia o aktuálnej situácii A. Kiska povedal, že ľudia majú právo vedieť, prečo členovia vlády toto dlhodobo ignorovali. Ľudia majú tiež právo počuť vysvetlenie o prepojení vládnej moci a organizovaného zločinu.

Prvá vražda novinára

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači koncom februára. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pre vraždu už odstúpil minister kultúry Marek Maďarič. Do vyšetrenia prípadu sa vzdali svojich funkcií tajomník Bezpečnostnej rady SR Viliam Jasaň a štátna radkyňa Mária Trošková.

Neprehliadnite

Ich mená sa totiž vyskytovali v článku, na ktorom J. Kuciak pracoval. Kontakty na údajnú taliansku skupinu pôsobiacu na východnom Slovensku mal podľa medializovaných informácií aj generálny tajomník služobného úradu Ministerstva obrany SR J. Hoľko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Andrej Kiska, Ján Kuciak

Diskusia (0 reakcií)