Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bitcoin ožil, ale 50-tisíc dolárov? Zabudnite, tvrdia analytici

08.04.2019, 17:24 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Keď sa minulý týždeň cena najznámejšej kryptomeny bitcoinu po dlhých mesiacoch vyšplhala nad päťtisíc dolárov, začali sa objavovať medzi odborníkmi predpovede, že nastáva jeho nové oživenie. Optimisti mu predpovedajú prudký rast ceny až na desiatky tisíc dolárov.

  • Tlačiť
  • 4

„Bitcoin dosiahol svoje dno a začne prudko rásť, ako to bolo po jeho prepade v roku 2015,“ tvrdí pre Yahoo Finance Peter Brandt analytik Factor Research and Trading, ktorý predpovedal jeho pád v roku 2018.

Podľa neho je tu jasná analógia a krytptomeny teraz opäť vstupujú do býčieho trhu, čo znamená, že budú prudko rásť. Analytik dokonca predpovedá, že bitcoin by mohol stúpnuť až na 50-tisíc dolárov v nasledujúcich dvoch rokoch.

Neprehliadnite

To, že bitcoin už dosiahol svoje dno a bude rásť, si myslí aj Nigel Green, riaditeľ konzultačnej firmy deVere Group. „Verím, že bitcoin v nasledujúcich týždňoch až mesiacoch porastie a keďže je to najväčia kryptomena, potiahne so sebou celý sektor elektronických peňazí,“ cituje N. Greena server Marketwatch.com.

Skok spôsobili aj roboti

Naopak slovenskí analytici sú skeptickejší a tvrdia, že spľasknutá bublina okolo bitcoinu sa mierne nafukuje, ale nie na dlho. Upozorňujú na to, že cena bitcoinu minulý týždeň stúpla najmä preto, lebo bol lacný, čo využilo aj niekoľko veľkých investorov na nákup

„Nie je náhoda, že sa to deje v posledných týždňoch, kedy vidíme pomerne veľký optimizmus z prichádzajúcich stimulov centrálnych bánk a očakávaných nižších úrokových sadzieb. Väčšia dostupnosť peňazí znamená väčšie špekulácie. Bitcoin je v tomto smere ideálne aktívum,“ myslí si Ronald Ižip, analytik Trim Alfa. 

Podľa neho je bitcoin pre mnohých investorov veľkým sklamaním,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy bitcoin, burzy, kryptomeny