Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Black Friday v USA priniesol rekordný záujem o zbrane

27.11.2017, 15:31 | ČTK

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) dostal počas tohtoročného nákupného sviatku Black Friday viac ako 203-tisíc žiadostí o kontrolu trestného registra záujemcov o kúpy strelných zbraní.

  • Tlačiť
  • 0

Informoval o tom portál USA Today s tým, že to bol historicky najvyšší počet žiadostí predložených počas jedného dňa.

Americké úrady tento mimoriadny záujem nijako nevysvetlili, špekuluje sa však, že jedným z dôvodov je možné budúce sprísnenie podmienok pre nákup zbraní.

Očakáva sa napríklad, že nebude možné kupovať viac zbraní na základe jednej kontroly registra, takže obstaranie strelného arzenálu si bude musieť kupec rozdeliť na viac nákupov, počas ktorých bude vždy samostatne preverená jeho minulosť.

Nie je známe, koľko zbraní sa na základe piatkových žiadostí o kontrolu registra skutočne predalo, poznamenal server USA Today.

Doteraz je možné v rámci jednej kontroly minulosti zaobstarať viacero zbraní. Isté však je, že záujem o strelné zbrane bol mimoriadny. Doterajší rekord bol takmer 186-tisíc žiadostí a vznikol tiež počas Black Friday.

V Spojených štátoch sa kvôli početným streleckým masakrom dlhodobo diskutuje o sprísnení prístupu k zbraniam. Vplyvná Národná asociácia držiteľov zbraní (NRA) však akúkoľvek reguláciu odmieta a poukazuje na fakt, že právo držať zbraň je zakotvené v americkej ústave.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Black Friday, zbrane

Súvisiace články

Black Friday = megapodvod. Väčšina zliav je fiktívnych, Slovákov zavádzajú legálne

Black Friday = megapodvod. Väčšina zliav je fiktívnych, Slovákov zavádzajú legálne

Slovenská obchodná inšpekcia momentálne robí celoslovenskú proaktívnu kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností obchodníkov pri predaji tovaru v zľavách. Predstava super výhodného nákupu je často len ilúzia.

Briti chcú obchodnú dohodu s USA. Bez digitálnej dane to nepôjde

Minister Sólymos podal po vyčíňaní v reštaurácii demisiu

Kočner chcel usvedčujúce materiály pred políciou schovať, Tóth ich odovzdal

Smartfónová banka rastie raketovo. N26 má 5 miliónov klientov

Diskusia (0 reakcií)